USA

A Las Vegas a listavezetőt is legyőzte

:

:

A Las Vegas Aces 82-74 arányban bizonyult jobbnak a Seattle Storm-nál a WNBA első két helyezettjének csúcsrangadóján.

A listavezető Storm az Indiana Fever-től elszenvedett veresége után és Sue Bird nélkül készült a rangadóra. A szoros első negyed után az Aces a második etapban hagyta állva riválisát. A második szakaszt 26-11-re nyerték és a félidőben 45-29 vezettek.

Az Aces a harmadik negyedben stabilan őrizte az előnyét, majd a záró szakaszban is egészen 75-57-ig magabiztosan vezettek. Az utolsó öt percben kiengedtek és innen 79-74-re felzárkózott a Storm. Fordításra viszont már nem volt idejük.

A’ja Wilson (23 pont, 14 lepattanó) és Angel McCoughtry (13 pont, 14 lepattanó) is dupla-duplát ért el. Seattle-i oldalról Breanna Stewart 29 pontját és 18 lepattanóját kell kiemelni.

Las Vegas Aces – Seattle Storm 82-74 (19-18, 26-11, 24-23, 13-22)