A Las Vegas Aces a WNBA bajnoka 2022-ben

Connecticut Sun - Las Vegas Aces 71-78 (12-16, 16-14, 21-23, 22-25)

WNBA Finals 2022
Mohegan Sun Arena, Uncasville, CT

Connecticut Sun : Hiedeman 6/3, Williams 17/6, Bonner 12/3, Thomas 11, J. Jones 13/6. Csere: Sims, B. Jones 22, Carrington.

Las Vegas Aces: Young 13, Plum 15/9, Gray 20/6, Wilson 11, Stokes 2. Csere: Williams 17/15, Hamby.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye 3-1 a Las Vegas Aces javára.

Fotó: Las Vegas Aces

A WNBA 2022-es fináléjának negyedik mérkőzésén a Las Vegas Aces 78-71-re legyőzte a Connecticut Sun-t és ezzel 3-1-es összesítéssel lezárta a párharcot. Az Aces fennállása első bajnoki címét ünnepelhette.

Teljesen telt ház – egészen pontosan 9652 néző – fogadta a csapatokat. A Sun a harmadik meccshez hasonlóan győzelmi kényszerben lépett pályára és ez most érezhetően rányomta a bélyegét a játékukra az első percekben. Az Aces 4-4 után 12-2-es sorozattal 16-6-ra lépett el. Innen a játékrész hajrájában szépített a magára találó Sun és a negyed végére 16-12-re felzárkóztak. A második etap elején egy pontra is felkapaszkodott a Sun, de innen 25-15-re ismét ellépett az Aces.

Már az első félidőben kialakíthatott volna nagyobb előnyt az Aces, de 25-15 után öt percen át nem találtak be és ezt kihasználva egy 10-0-s futással egyenlített a Sun. Másfél perc volt ekkor a nagyszünetig és Riquna Williams triplájával ismét az Aces került előnybe. A félidőben 30-28 állt az eredményjelzőn. 20 perc után A’ja Wilson és Chelsea Gray 7-7 pontnál járt. A Sun együttesében a szintén 7 pontos Courtney Williams volt a legeredményesebb. A Sun 32-ből 11-et dobott be mezőnyből az első félidőben, míg az Aces 36-ból 12-t.

A harmadik negyedben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A Sun 39-37-nél átvette a vezetést, de az egész játékrész során 4-5 pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki. A hajrában a hazaiak eladott labdái után az alacsony szerkezetre váltó Aces tudott lépéselőnybe kerülni. Az utolsó 10 percnek 53-49-ről vágtak neki a csapatok. A negyed legelején ráadásul Kelsey Plum duplájával hat pontra ugrott a differencia.

A záró szakaszban mindent megtett a felzárkózás érdekében a Sun, de sokáig nem tudta ledolgozni a hátrányát. Végül Kelsey Plum faultja után, amikor DeWanna Bonner triplája közben szabálytalankodott, jegyzett öt pontot a Sun. Ezzel 67-61 után 67-66-ra szépítettek. Nem sokkal később egyenlített a házigazda, majd 71-70-nél a vezetést is átvették. Az utolsó két percet azonban 8-0-ra hozta az Aces. Itt elsősorban Riquna Williams öt pontját kell kiemelni.

Mindent megtett a Connecticut Sun és Alyssa Thomas ismét történelmet írt. 11 ponttal, 10 lepattanóval és 11 gólpasszal tripla-duplát ért el. A WNBA történetének első olyan teljesítményét szállította, amikor egy játékos egymást követő két meccsen tripla-duplát szállított. Az Aces-nél azonban több volt a jó teljesítmény és csapatként is többet mutattak. A hajrában nem hibázott Becky Hammon együttese, nem engedte ki a kezéből a sikert. Chelsea Gray 20 ponttal lett a legeredményesebb. A’ja Wilson 11 pont, 10 lepattanós dupla-duplával zárt.