USA

A Las Vegas Aces egyenlített a WNBA elődöntőjében

:

:

Ötödik mérkőzés dönt a Las Vegas Aces és a Connecticut Sun WNBA elődöntő párharcában. A Las Vegas Aces a negyedik találkozót 84-75-re nyerte és ezzel 2-2-re módosította az állást.

A 2-1-es előnyben lévő Sun alakulatában Alyssa Thomas tudta vállalni a játékot. A Las Vegas Aces stábja viszont nem számíthatott Dearica Hamby játékára. A két csapat között az első félidőben nem alakult ki nagy különbség. 20 perc alatt összesen nyolc alkalommal volt egyenlő és nyolcszor változott a vezető kiléte.

A nagyszünetben 38-37-re ment a Sun. A harmadik negyed nagy fordulatot hozott. Az Aces gyorsan magához ragadta a vezetést. 28-16-ra nyerték ezt a szakaszt, méghozzá úgy, hogy Angel McCoughtry egymaga 16 pontot szerzett. Az utolsó 10 percnek 65-54-ről futottak neki a csapatok. Itt már nem volt kérdés az Aces sikere, végig őrizték az előnyüket.

Angel McCoughtry 29, A’ja Wilson és Danielle Robinson 18-18 egységig jutott a győztes gárdában. A másik oldalon a 25 pontos Jasmine Thomas lett a legeredményesebb.

A Magyarországra érkező légiósok közül Briann January 33 perc 34 másodperc alatt 9 pontot és 3 gólpasszt jegyzett a Sun színeiben. Beatrice Mompremier pedig 13 perc 32 másodperc alatt 4 ponttal, 4 gólpasszal zárt.

Connecticut Sun – Las Vegas Aces 75-84 (24-22, 14-15, 16-28, 21-19)

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása 2-2.