A Las Vegas Aces magabaiztos gyõzelmével zárult a WNBA nyitó hétvégéje

:

:

Vasárnapról hétfõre virradóra egy mérkõzést rendeztek a WNBA alapszakaszában. Ezen a Las Vegas Aces hazai pályán 83-70-re legyõzte a Los Angeles Sparks csapatát.

Fotó: Twitter.com/LVAces

Nagy várakozás elõzte meg az összecsapást, ahogy a beharangozónkban is kiemeltük, a két legnagyobb médiafigyelmet kapó gárda találkozója zárta a WNBA nyitó hétvégéjét. Az Aces-nél még nem léphetett pályára a sztárigazolás Liz Cambage, míg a Sparks-nál Candace Parker sérült.

A helyszínén 7249 nézõ látta a szoros elsõ perceket, majd azt, ahogy csapatuk viszonylag gyorsan fölénybe kerül. A Los Angeles Sparks kapta el ugyan jobban a fonalat és 17-12-re még vezettek. Innen azonban 13-2-es futással fordított az Aces és gyakorlatilag a folytatásban ki sem engedték az irányítást a kezükbõl. Az elsõ negyed végén 27-23-ra vezettek. A második szakaszban a Sparks öt percen át nem szerzett mezõnykosarat, amit az Aces 9-0-s futással büntetett meg. A félidõre 45-31-re nõtt a hazai elõny.

A harmadik negyed kiegyenlítettebb játékot hozott, ahol stabilan menedzselte 10-15 egység között a vezetését az Aces. A záró szakasznak 65-49-rõl vágtak neki a felek. Itt 69-58-nál még akadt egy fellángolása a Sparks-nak, de ennél közelebb nem kerültek. Az Aces egy 8-0-s futással 77-58-ra módosította az állást és eldöntötte a gyõztes kilétét.

A hazai keretet nézve A’ja Wilson 21 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplát ért el, ahogy a 12 pontos, 14 lepattanós Dearica Hamby is. Az Aces eredményes játékosai közül Kayla McBride 21 pontját szintén ki kell emelni. A Los Angeles Sparks-nál Maria Vadeeva remekelt: 24 pont, 5 lepattanó került a statisztikai lapjára.