A Las Vegas Aces vezet a WNBA döntőjében

Las Vegas Aces - Connecticut Sun 67-64 (25-17, 9-21, 21-15, 12-11)

WNBA Finals 2022
Michelob ULTRA Arena, Las Vegas, NV

Las Vegas Aces: Young 11/3, Plum 6/3, Gray 21/6, Wilson 24, Stokes. Csere: Williams 3, Hamby 2, Rupert.

Connecticut Sun: Hiedeman 10/6, Williams 5/3, Bonner 3/3, Thomas 19, J. Jones 15/3. Csere Sims, Carrington, B. Jones 12.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása 1-0 a Las Vegas Aces javára.

A WNBA 2022-es döntőjének első mérkőzésén a Las Vegas Aces 67-64-re legyőzte a Connecticut Sun-t.

Kiváló hangulatban 10135 néző előtt dobták fel a labdát a Michelob ULTRA Arénában. A Las Vegas Aces az első negyedben igyekezett magához ragadni a vezetést. 10 perc után 25-17-re mentek. A’ja Wilson már ekkor 12 pontnál járt, de ki kell emelni, hogy az első szakaszban csapatszinten a 16 mezőnykísérletéből 9 sikeres lett az Aces-nek. A második negyed azonban nagy fordulatot hozott, amíg kezdetben az Aces, ott a Connecticut Sun akarata érvényesült.

A könnyed gyors támadások után a játék küzdő jellege került előtérbe és ebben a Sun egyértelműen jobbnak bizonyult. Ebben a szakaszban Jonquel Jones egymaga 8 pontot és 5 lepattanót szorgoskodott össze. Csapata pedig 21-9-re megnyerte ezt a 10 percet. Tették mindezt úgy, hogy a festékből 14 pontot értek el, míg a hazaiak mindössze 4-et. A félidőben így 38-34-re a vendégek vezettek. A harmadik negyedben is lendületben maradt a Sun. Az előnyük a 8 pontot is elérte.

A harmadik szakasz hajrája hozta az újabb fordulatot. A Las Vegas Aces A’ja Wilson vezetésével 13-2-es futással ragadta magához a kezdeményezést. Ezzel a játékrész végére 55-53-ra fordítottak. Ebben a negyedben Wilson egymaga 10 pontot jegyzett. A záró szakaszban az Aces sokáig kézben tartotta az irányítást. Rövid időre 8 egységgel is elszakadtak. A döntő futást azonban nem tudták bevinni, a hajrában felzárkózott a Sun és az utolsó másodpercekben volt labdájuk az egyenlítéshez. Ezzel nem éltek, így a Las Vegas Aces került előnybe a döntőben. Folytatás keddről szerdára virradóra ugyanitt a Michelob ULTRA Arénában Las Vegasban.

A’ja Wilson végül 24 ponttal és 11 lepattanóval ért el dupla-duplát. A Sun legeredményesebbje a 19 pont, 11 lepattanós dupla-duplát szállító Alyssa Thomas volt.