A Lattes Montpellier nyerte a francia csúcsrangadót

:

:

Nem csak Magyarországon rendeztek a hétvégén nõi kosárlabdában bajnoki csúcsrangadót. Franciaországban is összecsapott az elmúlt évad két döntõse, mely során a Lattes Montpellier ismét legyõzte a Bourges gárdáját.

A Lattes Montpellier 61-54-re verte a Bourges-t. Kifejezetten fordulatos rangadó volt, ahol azt elsõ negyed végén 14-14 állt az eredményjelzõn. A második szakaszban a trónkövetelõ Bourges került pár pontos elõnybe. A félidõ utolsó 5 pontját is õk szerezték és így 20 perc után 34-28-ra vezettek.

A harmadik negyedben a Lattes Montpellier utolérte a Bourges-t, sõt a vezetést is átvette. Ezen játékrész hajrája azonban ugyanúgy alakult, mint az elõzõé. A Bourges szerzett kisebb elõnyt. A záró szakasznak még õk vágtak neki 45-41-es vezetésrõl. Itt az utolsó három percbe 54-54-rõl érkeztek a csapatok, de a rangadó utolsó 7 pontját a 16 egységig jutó Skrela és a 13 ponttal záró Sacko duója által vezetett Montpellier szerezte.

Lattes Montpellier – Bourges 61-54

Ezt a találkozót az elsõ fordulóból pótolták a csapatok. Franciaországban ezen felül bajnoki meccseket nem rendeztek. A Francia Kupa nyolcaddöntõire került sor, ahol egy meccsen dõltek el a párharcok. Az alábbiakban ezek teljes eredménylistája olvasható.

Az LFB rövidítés jelöli az élvonalbeli gárdát, az LF2 pedig a francia másodorsztályt.

Roannais BF (LF2) – Basket Landes (LFB) 41-67
COB Calais (LF2) – Angers UFAB (LFB) 52-75
Dunkerque MBC (LF2) – Flammes Carolo BA (lFB) 38-74
Reims BF (LF2) – Union Hainaut Basket SA (LFB) 59-61
AB Chartres (LF2) – Nantes-Rezé Basket (LFB) 70-74
Arras Pays d’Artois (LF2) – USO Mondeville (LFB) 50-59
Aulnoye AS (LF2) – Centre Fédéral BB (LF2) 65-55
AB Pays Rochelais (NF1) – Tarbes GB (LFB) 52-81