A Lattes Montpellier nyerte a Francia Kupát

:

:

Szombaton rendezték Párizsban a Francia Kupa 2021-es fináléját. A Lattes Montpellier nagy csatában 75-74-re legyőzte a Carolo Basket csapatát.

Fordulatos mérkőzést vívtak a csapatok. A Lattes Montpellier a félidőben 45-40-re vezetett, majd a harmadik szakasz elején 49-40-re elléptek. Innen azonban a Carolo Basket 10-0-val fordított. Az 57-57-ről induló záró szakaszban pedig 63-58-as előnyre tett szert a Carolo Basket.

Az utolsó öt percbe fordulva fordított a Lattes Montpellier és a hajrában végig előrébb jártak. Az utolsó percben 75-71 után egy triplával szépített a Carolo, de fordítani nem tudott.

A Lattes Montpellier 75-74-es sikere alkalmával Julie Allemand 22 ponttal és 8 gólpasszal lett a legeredményesebb, míg Myisha Hines-Allen 14 pontot és 9 lepattanót jegyzett. Mame Marie Sy Diop és Evelyn Akhator 14-14 egység jutott a Carolo csapatában.

A Francia Kupa 2021-es döntőjének MVP-je a Lattes Montpellier irányítója Julie Allemand lett.