A Los Angeles másodszor is legyõzte a Seattle-t

:

:

Keddrõl szerdára virradóra három mérkõzéssel folytatódtak a WNBA küzdelmei. A nap rangadóján a Seattle nem tudott visszavágni a szezonnyitón elszenvedett vereségért a Los Angeles Sparksnak. A Phoenix két ponttal verte a Tulsát, a Minnesota kiütötte a New York Liberty-t. Összefoglaló.

A nap legjobban várt mérkõzésén a Los Angeles Sparks fogadta a Seattle Storm gárdáját. A két csapat már a szezonnyitón is összecsapott, akkor sokáig emlékezetes körülmények között a Sparks ünnepelhetett gyõzelmet. Candace Parker parádéval indult a mérkõzés, aki 9 pontot szerzett csapata elsõ 13 pontjából. A Sparks gyorsan magához ragadta a kezdeményezést és egy negyed után már 22-16-ra vezettek.

A második szakaszban a két csapat között a 10 pontot is elérte a különbség, de a félidõ utolsó percében az elmúlt három évet Los Angelesben töltõ Tina Thompson egy triplával 37-33-ra hozta vissza a Seattle-t. A harmadik negyed elején Bird triplájával még 37-36-ra zárkózott fel a Storm. Ezt követõen azonban egy 9-0-s futással ellépett a Los Angeles és ezzel eldöntötte a találkozót. Innen már nem volt visszaút a vendégeknek. 30 perc után 60-47-re vezetett a Sparks.

A Los Angeles a második félidõben parádés védekezéssel 28 ponton tartotta a Seatte Storm együttesét. A második 20 percben Sue Birdék 38.6%-al dobtak, 19 labdát adtak el, így pedig nem volt esélyük a gyõzelemre. A vége 74-61 lett. A Los Angelesnél Candace Parker dupla-duplát (21 pont, 10 lepattanó) ért el, míg Kristi Toliver 18 egységig jutott. A Seattle legjobbja ismét Ann Wauters volt 15 ponttal.

A nap legszorosabb mérkõzését Tulsában rendezték, ahol a Phoenix Mercury vendégszerepelt. A csípõsérüléssel bajlódó Diana Taurasi immár ott volt a Mercury kezdõjében, de csak 10 percet játszott és 3 pontot szerzett. Ennek ellenére a Mercury játéka nem volt annyira kilátástalan, mint Minnesotában. A harmadik negyed végén egy 17-4-es futással magukhoz ragadták a kezdeményezést és 4 perc 46 másodperccel a lefújás elõtt 83-72-re is vezettek.

A Mercury azonban nem dõlhetett hátra, a Tulsa csinált egy 14-2-es futást és 86-85-re fordítottak 1 perc 26 másodperccel a mérkõzés vége elõtt. Az utolsó percben 87-87-nél Houston egy középtávolit hibázott, mely után a 31 pontig jutó Dupree szedett lepattanót. A labda Samantha Prahalis-hoz került, aki ellen szabálytalankodtak és végül a két büntetõje állította be a 89-87-es végeredményt. Az utolsó másodpercben a Tulsa betalált. Latta triplája jött le a gyûrûrõl, Dorrell tette vissza a lepattanót, de már idõn túl.

A nap harmadik mérkõzésén a Minnesota a második negyedben állva hagyta a New York Liberty-t. A második szakasz felénél 29-29 állt az eredményjelzõn, majd innen egy 17-4-es futással a harmadik negyed elején már 46-33-ra vezetett a címvédõ. A vasárnapi kisebb sérülése után Seimone Augustus pályára léphetett és ha ott volt, szerzett 22 pontot. A mezõnybõl 52%-al célzó Lynx keretébõl Maya Moore 15, Rebekkah Brunson 14 pontig jutott. A Minnesota végül 80-62-es gyõzelmet aratott.

New York Liberty – Minnesota Lynx 62-80 (16-18, 17-26, 17-18, 12-18)
Tulsa Shock – Phoenix Mercury 87-89 (22-19, 26-23, 15-28, 24-19)
Los Angeles Sparks – Seattle Storm 74-61 (22-16, 15-17, 23-14, 14-14)