A Ludovika-FCSM Csata játszhat az 5. helyért

Ludovika-FCSM Csata - TFSE-MTK 71-64 (21-20, 20-13, 13-17, 17-14)

Budapest, Ludovika Aréna
Kapitány G., Kovács N., Balogh Gy. (Schäffer B.)

Ludovika-FCSM Csata: Böröndy 10/3, Lelik 16/6, Mányoky 16/9, Zempare 11/3, James 6. Csere: Angyal B. 7/3, Hegedűs, Angyal N. 5

TFSE-MTK: Bernáth 10/6, Katona 12, Jenkins A. 11, Németh 14, Markovic 2. Csere: Kovács V. 4, Herman 8, Király 3/3.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-1 a Ludovika-FCSM Csata javára.

Az 5-8. helyért zajló párharc sorsdöntő harmadik mérkőzésén a Ludovika-FCSM Csata 71-64-re legyőzte a TFSE-MTK együttesét. Ezzel eldőlt, hogy az 5. helyért Ludovika-FCSM Csata – Vasas Akadémia, míg a 7. pozíció megszerzéséért PEAC-Pécs – TFSE-MTK párharcokra kerül sor.

A mérkőzést Dejza James duplája vezette fel. Az első percekben a Csata került lépéselőnybe, Mányoky Réka és Böröndy Vivien triplái után 10-3-ra módosult az állás. Nem sokkal később Lelik Réka is eredményesnek bizonyult távolról, így már 15-5 állt az eredményjelzőn. Rendkívül felfokozott hangulatú, érzelemdús mérkőzés volt. Már az első negyedben 17-7-nél két technikait követően a kiállítás sorsára jutott Magyar Bianka a TFSE-MTK vezetőedzője. Ezt követően 12 egységre nőtt a differencia, a játékrész hajrájában azonban elfogyott a Csata előnye. Új lendületet vett a TFSE, az első szakaszt Bernáth Réka hármasa zárta, amivel 21-20-ra visszahozta csapatát.  Nevena Markovic duplájával pedig a második negyed legelején fordított is a vendég gárda.

A Csata első találatát a második negyedben Lelik Réka újabb sikeres távoli kísérelte jelentette. Egy fej-fej melletti kiegyenlített küzdelem alakult ki, ahol sokáig 3-4 pontnál jobban egyik fél sem tudott elszakadni. A fordulópontot a TFSE 32-28-as vezetését követően regisztrálhattuk. Lelik Réka és Mányoky Réka remek megoldásaival 35-32-re fordított a házigazda. Amikor pedig Batabe Zempare duplája, illetve két büntetője is célt ért, 39-32-nél 11-0-s futásban volt Tursics Krisztián együttese. A hazaiak az ekkor megszerzett előnyt a félidőig őrizték: 20 perc után 41-33 állt az eredményjelzőn. A Csatánál a 14 pontos Lelik Réka volt a legeredményesebb, míg a TFSE-nél Alisia Jenkins járt kilenc egységnél. A harmadik negyed elején Katona Szidónia és Németh Alma megfelezte csapata hátrányát, de Batabe Zempare triplájával igyekezett menedzselni előnyét a Csata. Ezt sokáig meg is tette, így végül 49-41-nél Hegedűs Péter időt kért. A folytatásra a TFSE rendezte a sorait támadásban, melynek köszönhetően egy pontra felzárkózott.

Fotó: Szilágyi Dénes / Ludovika-FCSM Csata

A záró szakasznak 54-50-ről vágtak neki a csapatok. Ami a harmadik negyed hajrájában nem sikerült a TFSE-nek, hogy átvegye a vezetést, az a negyedik szakasz elején összejött. Alisia Jenkins és Németh Alma révén már az első percekben egyenlítettek a vendégek, Herman Alíz duplájával pedig 56-54-nél előrébb is jártak. Ez összességében egy 15-2-es futás volt. Tursics Krisztián kért időt ekkor. Visszatérve a pályára, Böröndy Vivien egyenlített, majd Bernáth Réka hárompontosát követően 59-56-nál újra a TFSE vezetett. Még hét perc volt hátra az összecsapásból, de sokat kivett ez a nagy futás a vendégekből. Egészen a mérkőzés utolsó percéig a TFSE nem talált be. A Csata Dejza James duplájával és Mányoky Réka öt pontjával vette vissza az irányítást. A hajrában már magabiztosan kézben tartotta a meccset a házigazda. A különbség 70-59-nél a 11 pontot is elérte. Király Andrea triplájával még szépített a TFSE, de a Csata győzelme nem forgott veszélyben.