A Ludovika-FCSM Csata lett az 5. helyezett

Ludovika-FCSM Csata - Vasas Akadémia 75-67 (24-8, 6-19, 25-17, 20-23)

Budapest, Ludovika Aréna
Kapitány G., Kovács N., Varga-Záray K. (Téczely T.)

Ludovika-FCSM Csata: Böröndy 2, Lelik 18/6, Mányoky 5/3, James 19/6, Zempare 21/6. Csere: Horváth 6/6, Hegedűs 4, Toman.

Vasas Akadémia: Papp 10/3, Bach 11/3, Tóth 4, Fraser 26, Budácsik 6. Csere: Madár E. 5, Smailbegovic 5/3, Szerencsés.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-1 a Ludovika-FCSM Csata javára.

Az 5. helyért kiírt párharc sorsdöntő harmadik mérkőzésén a Ludovika-FCSM Csata hatalmas küzdelemben 75-67-re legyőzte a Vasas Akadémiát. A sikerével 2-1 arányban megnyerte a párharcot a Csata és ezzel megszerezte a 2020/2021-es évadban az 5. helyet.

Fotó: Szilágyi Dénes / Ludovika-FCSM Csata

A mérkőzés elején Brianna Fraser duplájára Dejza James válaszolt egy triplával. Ezt követően Batabe Zempare is betalált távolról, így 6-2-re ellépett a Csata. A hazaiak a folytatásban is lendületben maradtak. A Vasas még 8-6-ra felzárkózott, de összességében gyorsan nőtt a differencia. Egy 10-2-es futás végén 18-8-ra ellépett a Csata, mely Hegedűs Janka négy pontjával és Böröndy Vivien duplájával zárta az első negyedet, aminek végén 24-8 állt. Batabe Zempare már 11 pontnál járt a hazaiaknál, akik a 19 mezőnykísérletükből 11-et értékesítettek. A második negyed első három percében nagy fordulat állt be. Mezőnykosarat egyik fél sem szerzett. Ezt a szériát Budácsik Dorottya és Dejza James találatai szakították meg. Végül 27-12 után Papp Dia triplájával kezdte meg a felzárkózást a Vasas.

Tursics Krisztián már a játékrész közepén csapata 12 pontos előnyénél időt kért. Összességében azonban a félidő hajrája a Vasasnak sikerült jobban. Amíg az első negyedben mindössze kettő, addig a másodikban öt eladott labdája volt a Csatának. A Vasasnál az első szakaszban regisztráltak hatot és a másodikban kettőt. Ezen adatok reális képet festenek az bekövetkezett változásról.  Az utolsó percbe érkezve 29-27-re felzárkóztak a vendégek. Brianna Fraser remekelt, aki egymaga 7 pontot szerzett ebben a 10 percben. Az utolsó másodpercekben Batabe Zempare büntetője alakította ki a nagyszünet 30-27-es állását. A harmadik negyed elején Papp Dia két büntetője 30-29-re felhozta a Vasast. Fordítani azonban nem tudtak Milos Pavlovic tanítványai. Batabe Zempare és Lelik Réka triplái után 38-33-ra módosult az eredmény.

A Csata a harmadik negyed közepén 3-5 pont között menedzselte előnyét. Döntő pillanatokban mindig érkezett hazai oldalról egy-egy extra dobás. Mányoky Réka tripláját követően 45-37-nél ugrott meg ismét a differencia. Nem sokkal később, 49-39-nél pedig újra 10 egységgel ment a Csata. Milos Pavlovic 53-41-nél rendelte magához csapatát. A játékrész végére azonban a lélektani 10 pont felett maradt a különbség. Az 55-44-ről induló záró szakasz elején Brianna Fraser hat pontjával igyekezett faragni hátrányán a Vasas. Ezen találatokra Dejza James triplája érkezett válaszul. Az eredmény 58-50-nél közel két percre befagyott és óriási kérdés volt, hogy innen merre indul el a végjáték. Tóth Orsolya duplája törte meg a kosárcsendet és ezzel megválaszolásra került, hogy a Vasas tudott újabb lendületet venni. Nadija Smailbegovic hármasa után 58-57-re állt az eredményjelzőn, így nyílt lett a folytatás.

Horváth Bernadett állt a Csata élére, aki két triplát is értékesített. A Vasas még többször felzárkózott 2-3 pontra, de az első meccs végjátékával ellentétben ezúttal fordítani nem tudott. A hajrában Lelik Réka triplát értékesített, majd Dejza James a palánk alatt 2+1-es helyzetet harcolt. A ráadás büntető kimaradt, de ekkor és ezt követően még két alkalommal kulcsfontosságú lepattanót szedett az utolsó percben a Csata. Nem engedte ki a kezéből a sikert a házigazda és megérdemelten szerezte meg a 5. helyet. A párharc zárásakor ezzel együtt a Vasas is elismerést érdemel, miután minden előzetes várakozást felülmúlva zárt a 6. pozícióban.