LDLC ASVEL Feminin - Villeneuve d'Ascq 74-68 (18-14, 19-23, 16-14, 21-17)

LDLC ASVEL Feminin: Gruda 18, Quevedo 3/3, Chartereau 11, Allemand 11/9, Johannes 16/9. Csere: Jocyte 4, Dietrick 9/3, Ciak 2.

Villeneuve d'Ascq: Smalls 17/9, Heriaud 5/3, Diaby 8, Burke 15/6, Salaun 10. Csere: Djekoundade 7, Hirsch, Diallo 6.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-1 a Lyon javára.

Fotó: LFB

Hétfőn este rendezték a francia bajnoki döntő párharc sorsdöntő harmadik mérkőzését, melyen az LDLC ASVEL Feminin 74-68-ra legyőzte a Villeneuve d’Ascq gárdáját és ezzel fennállása második bajnoki címét ünnepelhette.

Fordulatos találkozót láthattunk, ahol az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Öt pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki ebben az időszakban. 10 perc után 18-14-re ment a Lyon, a nagyszünetben 37-37 állt az eredményjelzőn. A Lyon továbbra is Gabby Williams nélkül szerepelt, akinek a Bourges ellen összeszedett agyrázkódása komolyabbnak bizonyult. Hiába játszott a döntő első meccsén, azóta több vizsgálaton átesett. Három hét teljes pihenőre van szüksége, a hétfői meccsen sem lehetett ott civilben sem.

Fotó: LDLC ASVEL Feminin

A harmadik negyedben sem változott a játék képe. Váltott vezetéssel haladt a két gárda ebben a szakaszban is. A játékrészt Marine Johannes triplája zárta, amivel 53-51-re ment a Lyon. A döntő futást a negyedik negyedben 61-61 után vitte be a Lyon. Alexia Chartereau és Sandrine Gruda állt a csapat élére. Sorozatban nyolc pontot szereztek és ezzel 69-61-re léptek el. A Villeneuve d’Ascq még megfelezte a hátrányát, de a Lyon már nem engedte ki a sikert a kezéből.

A Lyon legeredményesebbje a 18 pontos Sandrine Gruda volt, míg a Villeneuve d’Ascq-nál Kamia Smalls jutott 17 egységig.