:

:

Szombaton este rendezték Párizsban a francia Szuperkupának beillő Match des Champions-t. A Lyon 70-64-re legyőzte a Bourges együttesét.

Fotó: FFBB

A párizsi találkozót a kupagyőztes Bourges kezdte jobban. Az első negyedben 13-3-as sorozatot is bemutattak és 10 perc után 19-16-ra vezettek. A második szakasz közepén 28-27-nél fordított a Lyon és a félidőben már 40-34-re ők jártak előrébb.

A harmadik negyed bizonyult döntőnek, amelyet 10-2-es sorozattal indított a Lyon. Az utolsó 10 percnek 61-44-ről futottak neki a felek. A Bourges-nak az utolsó három percben 66-51 után 13-2-es szériával akadt egy felzárkózása, de a bajnoki címvédő Lyon végső sikerét nem veszélyeztették.

A mérkőzés MVP-je az immár lyon-i Marine Johannes (20 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda) lett, aki az elmúlt évadban még a Bourges-t erősítette.

LDLC ASVEL Féminin – Tango Bourges Basket 70-64 (16-19, 24-15, 21-20, 9-20)