A Lyon vereséggel hangolt a soproni vendégjátékra

:

:

Vasárnap a francia élvonal rangadóján a Bourges 82-65-re legyőzte az Euroligában legközelebb Sopronban pályára lépő Lyon-t.

Nagy várakozás előzte meg a találkozót, közel 4000 néző látta, ahogy a szoros első negyed (20-18) után a második etapban állva hagyja a bajnoki címvédőt a Bourges. A félidőben 45-31-re vezettek a hazaiak. A harmadik negyedből alig telt el négy perc, amikor már a 20 egységet is átlépte a bourges-i előny.

A záró szakasznak 69-49-ről futottak neki a csapatok. Itt a Lyon-nak 73-51 után volt egy 8-0-s sorozata, amivel 73-59-re visszajött. Ennél közelebb azonban nem került. A folytatásban ismét elszakadt a Bourges, mely a visszatérő Ana Dabovic 16, illetve Marissa Coleman és Natalie Achonwa 15-15 pontjával magabiztos 82-65-ös győzelmet ünnepelhetett. A Lyon keretében Marine Johannes jutott 11 egységig.

Fotó: tangobourgesbasket.com

A további eredményeket tekintve, a Lattes Montpellier 95-62-re kiütötte a Charnay-t. Ornella Bankole 15 pontot ért el. Európa Kupás rangadón a Carolo Basket Evelyn Akhator 21 pont, 10 lepattanós dupla-duplájával múlta felül a Basket Landes-t.

Bourges – Lyon 82-65
Charnay – Lattes Montpellier 62-95
Nantes Rezé – Saint-Amand 68-84
Charleville-Mézières – Basket Landes 76-58
Landerneau – Tarbes 76-64
Villeneuve d’Ascq – Roche Vendée 90-81