A MAFC soproni győzelme az Amatőr bajnokság rájátszásában

Sportdarázs-SMAFC - MAFC 71-84 (23-23, 21-28, 17-15, 10-18)

Sopron, Novomatic Aréna

Sportdarázs-SMAFC: Bakó 14, Zaja 21, Erdélyiová 12/3, Pfeiffer 14/9, Karácsony. Csere: Varga, Szeli K. 3, Sardak 2, Gombkötő.

MAFC: Karlócai 13/12, Szeli D. 6, Miháczi 16, Aradi 23/3, Dr. Varga 8/3. Csere: Horváth 10, Drávecz 8, Sinka.

Fotó: Tóth Zsombor / Soproni Darazsak Sportakadémia

Az Amatőr bajnokság rájátszásában a MAFC 84-71-es sikert aratott a Sportdarázs-SMAFC otthonában.

A mérkőzés legelején 5-0-s előnybe került a MAFC.  Innen azonban 10-5-re fordított a Sopron. A folytatásban fej-fej mellett haladt a két gárda. Az első negyed végén 23-23 állt az eredményjelzőn. A második negyedben sem változott a játék képe. A soproniaknak 36-31-nél és 42-38-nál volt egy kisebb megugrásuk. A félidő hajrája azonban a MAFC-nak sikerült jobban. Egészen pontosan 13-2-es futást mutatott be a fővárosi gárda és így 51-44-re szakadt el.

A félidőben a MAFC együttesében Aradi Zsanett 13, Karlócai Julianna 10 pontnál járt. A soproniaknál Dorja Iva Zaja jegyzett 19 pontot az első 20 percben.

A harmadik negyed elején egészen 58-44-re ellépett a MAFC. Ezt követően viszont 58-50-re visszakapaszkodtak a soproniak. A különbség 8-10 pont környékén állandósult. A Sportdarázs-SMAFC csapatának 64-59-nél volt egy felzárkózása. Az utolsó 10 percnek 66-61-ről vágtak neki a csapatok. Az első találatot a hazaiak szerezték, így 66-63-ra szépítettek. Innen viszont 14-3-as sorozattal leszakította riválisát a MAFC és magabiztosan szerezte meg a győzelmet.

A győztes gárdában Aradi Zsanett (23 pont, 14 lepattanó) és Karlócai Julianna (13 pont, 11 lepattanó) is dupla-duplát ért el. Soproni oldalon a 21 pontos Dorja Iva Zaja lett a legeredményesebb.

Edző nyilatkozatok

Srdan Radulovic (vezetőedző, Sportdarázs-SMAFC): Nehéz mérkőzés volt, gratulálok az ellenfélnek, mert jól kosárlabdázott. Mi nem dolgoztunk jól a lepattanók terén, amivel nagy előnyt adtunk nekik. A másik problémánk a rövid kispadunk volt, ezért nem tudtunk annyit cserélni, hogy végig fenntartsuk ugyanazt a színvonalat.

Weisz Miklós (vezetőedző, MAFC): Nehéz mérkőzésre számítottunk itt Sopronban. Hál’ istennek a második félidőre összeállt a védekezésünk, és jóval kevesebb pontot kaptunk, mint az elsőben, és ennek köszönhető, hogy győzelemmel tudunk hazatérni.