A magasabban rangsorolt csapatok idegenben nyertek az orosz negyeddöntõk nyitányán

:

:

Vasárnap rendezték az orosz élvonal negyeddöntõ párharcainak elsõ meccseit. Az 1-2-es rendszerben zajló csatározások elsõ felvonásai során a magasabban rangsorolt csapatok idegenben tudtak nyerni.

A címvédõ UMMC Jekatyerinburg 84-55-ös gyõzelmet aratott az Inventa Kurszk otthonában. Az elsõ negyedben még fej-fej mellett haladtak a csapatok. A félidõre azonban 44-29-re ellépett a Jekatyerinburg, innentõl kezdve pedig nem volt kérdés a gyõztes kiléte. Emma Meesseman 20 ponttal lett a gyõztes gárda legeredményesebbje, míg Maya Moore 17 egységig jutott.

A Dinamo Kurszk 96-51-es gyõzelmet ünnepelhetett az MBA Moszkva csarnokában. Az egyoldalú találkozón már a 32-16-os elsõ negyedben eldõltek a lényeges kérdések. A széles rotációval játszó, remek dobóformát mutató kurszkiaknál a 16 pontos Sonja Petrovic lett a legeredményesebb.

A Nagyezsda Orenburg 90-60-ra verte a Kazanyt. A második negyedben eldõlt ez a negyeddöntõ is, miután az Orenburg egy 29-5-ös 10 percet produkálva állva hagyta riválisát. Emma Cannon klasszis teljesítményét hozta a délután, miután 20 egységig jutott.

A legszorosabb mérkõzésen a Krasznojarszk 75-70 arányban múlta felül a Szpartak Moszkvát. A végig kiegyenlített mérkõzésen az utolsó másfél percbe 70-70-rõl érkeztek a felek. Végül a hajrában a Krasznojarszk bizonyult pontosabbnak.

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharcokban a magasabban rangsorolt csapatok vezetnek, melyek szerdán hazai pályán már ki is vívhatják az elõdöntõbe kerülést.

Inventa Kurszk – UMMC Jekatyerinburg 55-84 (16-19, 13-25, 13-19, 13-21)

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 az UMMC Jekatyerinburg javára.

MBA Moszkva – Dinamo Kurszk 51-96 (16-32, 12-10, 11-24, 12-30)

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Dinamo Kurszk javára.

Kazanochka Kazany – Nagyezsda Orenburg 60-90 (17-21, 5-29, 20-19, 18-21)

Szpartak Moszkva – Enisey Krasznojarszk 70-75 (21-16, 17-23, 17-17, 15-19)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Enisey Krasznojarszk javára.