A Magyar Kupában visszavágott a PEAC a Ceglédnek

:

:

Vasárnap a Magyar Kupa nyolcaddöntõi közül egy mérkõzésre került sor, melyen a PEAC-Pécs Cegléden 86-71-re diadalmaskodott.

Sokkal pikánsabb lett ez a találkozó, mint azt a sorsoláskor gondolhattuk volna, miután a Cegléd szombaton nyerni tudott a PEAC otthonában. A szombati találkozón Zeljko Djokic a kiállítás sorsára jutott, így az MKOSZ Fegyelmi bizottságának a határozatáig nem ülhet a kispadra. A pécsieknél Imreh Ajtony meccselt. A ceglédi keretben is volt egy változás a 24 órával korábbi találkozóhoz képest, Hegedûs Rita nem lépett pályára.

A csapatok a mérkõzés elején ott folytatták, ahol szombaton abbahagyták. Rendkívül sok pont esett. 17-17-ig fej-fej mellett haladtak a gárdák, majd az elsõ negyed utolsó másfél percét 8-4-re hozta a PEAC és ezzel 25-21-es elõnyre tettek szert. A második negyed elején 6 ponttal is megléptek a pécsiek, de a Ceglédnek volt egy fellángolása, amikor 32-31-nél átvették a vezetést.

Imreh Ajtony idõkérése után rendezte a sorait a PEAC és egy 12-4-es futással 43-36-ra fordított. A félidõben 49-42-es állást regisztálhattunk. A harmadik negyedben 54-47 után egy 11-0-s futással 65-47-re lépett el a PEAC és ezzel eldõlni látszott a csata. A harmadik szakasz utolsó és a negyedik elsõ két perce egy kisebb pécsi hullámvölgyet hozott. Ekkor 71-51-rõl 71-60-ra zárkóztak fel a hazaiak. Ennél közelebb azonban kerültek.

A PEAC 86-71-es sikerrel javította a botlását és ezzel a január 16-án esedékes visszavágó elõtt már fél lábbal a legjobb nyolc között érezheti magát. A pécsieknél a 15 pontos Csutorás Fanninak volt extra napja, míg a hazaiaknál Cymmer jutott 20 pontig.

Ceglédi EKK – PEAC-Pécs 71-86 (21-25,21-24,14-22,15-15)