A második félidõben a DVTK akarata érvényesült

:

:

Remek második félidei teljesítménnyel a DVTK 69-53-ra verte a TSV Wasserburgot az Európa Kupa 3. fordulójában. A miskolciak ezzel a sikerrel nagy lépést tettek a továbbjutás felé.

„Állóháborúba nagyon nem szeretnénk belemenni.” – nyilatkozta a találkozó elõtt Peresztegi Nagy Ákos a DVTK vezetõedzõje. A Wasserburg valóban nem a klasszis megoldásokra épülõ szép játékáról híres, de azok a csapatok, akik leállnak velük birkózni, nagyon könnyen bajba kerülhetnek. Az elsõ negyedben nem érvényesült a DVTK akarata. Sten és Bálint Réka kosárváltásával indult a mérkõzés, majd Jansone két triplája következett. 10-4 után azonban nagyon leragadt a DVTK. Bekövetkezett az, amitõl féltünk: az állóháború. Nem alakult ki folyamatos játék és így nem is tudott érvényesülni a két csapat közötti különbség.

Az elsõ negyed végén Jansone, Raven és Tobin megmozdulásaival felpörgette a játékot a DVTK és ezzel 16-11-es elõnyre tett szert. A második negyed elején azonban ismét megtört a lendület. Raven triplája után egy közel 5 perces kosárcsend következett. Ezt követõen Raven újabb találatával 21-18-ra módosult az állás, de a németek Sten triplájával kiegyenlítettek. Továbbra is rendkívül töredezett volt a játék, de a vendégek hamar összeszedték a faultjaikat, így Sverrisdóttir az utolsó 5 percben hat büntetõt dobhatott, melybõl négy sikeresnek bizonyult. Az izlandi játékos késõbb mezõnybõl is betalált, amivel 29-23-ra lépett el a DVTK.

Az elsõ félidõ végén Raven és Jansone is eredményes volt, így az utolsó másodpercekben már a 10 pontos elõnyért támadhattak Peresztegi Nagy Ákos tanítványai. Sikerült is betalálni, de az óra az utolsó akció elõtt nem indult el. Az újrajátszott 5 másodperc pedig már nem hozott pontot. A félidõben így maradt a 33-25-ös állás. Nagy kérdés volt, hogy a harmadik negyed elején milyen irányt vesz a találkozó. A DVTK egészen más ritmusban kezdett, mint amiben addig játszott. Tobin hat pontot szerzett, de eredményes volt Sverrisdóttir is. 44-28-nál egy 11-3-as széria zárult. Innentõl kezdve a német csapatnak már nem volt visszaút, a különbség 13-15 pont környékén állt be.

Bálint Réka triplája után a záró szakasz 54-39-rõl indult. A DVTK elõnye sokáig ostromolta a 20 pontot. Végül 67-47-nél el is érte azt. A játék képe nem hozott nagy változást, a németek hajtottak, küzdöttek, de a DVTK érvényesítette fölényét. Az utolsó idõkérések okoztak kisebb félreértést a két szakvezetõ között, a lényegen azonban ez nem változtatott. A továbbjutás szempontjából egy rendkívül fontos 69-53-as gyõzelmet arattak Czank Tímeáék.

Aluinvent DVTK Miskolc – TSV Wasserburg 69-53 (16-11, 17-14, 21-14, 15-14)