A második félidőben érvényesítette fölényét a Győr

UNI Győr - MÉLY-ÚT - TFSE-MTK 87-64 (27-19, 17-24, 20-9, 23-12)

Győr, Széchenyi István Egyetemi csarnok
Farkas G., Söjtöry T., Kapusi G. (Herczeg Á.)

UNI-Győr - MÉLY-ÚT: Canada 13, Dubei 15/9, Oroszova 8, Dombai 13, Mompremier 13. Csere: Varga 2, Ruff-Nagy 2, Weninger 8/3, Török 13/3.

TFSE-MTK: Süle 4, Theodoreán 14/9, Pavel 12/3, Jenkins 16/3, Dúl 10/6. Csere: Herman, Tapley 5, Szeitl, Tóth 1, Németh 2, Burján.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-0 az UNI-Győr - MÉLY-ÚT javára.

Az 5-8. helyért zajló csatározások első mérkőzésén az UNI-Győr – MÉLY-ÚT 87-64-re legyőzte a TFSE-MTK együttesét és ezzel 1-0-ra vezet az egyik fél második sikeréig tartó párharcban.

Kifejezetten fordulatosan indult a találkozó. Sabina Oroszova szerezte az első találatot, de ezt követően 6-2-re fordított a TFSE, majd 9-6-nál ismét a Győr járt előrébb. Lendületben maradtak a hazaiak, így 16-8-nál már a vendégek időkérése miatt állt a játék. Egy kifejezetten pontgazdag szakasz kerekedett, mely során Weninger Virág hármasát követően 23-14-nél már 9 egységgel járt előrébb a Győr. A TFSE Elly Pavel triplájával igyekezett tartani a lépést. A hajrában 6-8 pont között mozgott a különbség. Végül 10 perc után 27-19 állt az eredményjelzőn. A Győr 18-ból 10-et, míg a TFSE 16-ból 6-ot értékesített mezőnyből az első szakaszban. A második negyed elején Török Ági büntetőjével elérte a 10 egységet a differencia, de Dúl Panka triplájával gyorsan szépített a TFSE és ez lélektanilag is fontos pillanat volt. Innentől ugyanis az első félidőben már végig 10 pont alatt tartotta hátrányát a vendég együttes.

Theodoreán Alexandra triplájával és Chanise Jenkins ziccerével egészen 31-27-re felzárkózott a TFSE. A második szakasz közepe a hazaiaknak sikerült jobban. Jordin Canada és Dubei Debóra találataival kétszer is elszakadt hét ponttal (35-28, 38-31) a Győr. Hullámzó találkozó volt, melyet jól mutat, hogy 39-35-nél ismét látótávolságba ért a TFSE, majd 44-35-nél újra elszakadt kilenc ponttal a Győr. A félidő hajrája viszont a vendégeknek sikerült jobban: Chanise Jenkins, Theodoreán Alexandra és Süle Krisztina a nagyszünethez érkezve 44-43-ra felhozta csapatát. A harmadik negyed elején pedig Chanise Jenkins találatával 45-44-nél a vezetést is átvette a TFSE. A Győr a döntő futást ezt követően vitte be. Jordin Canada és Beatrice Mompremier révén ismét magukhoz ragadták a kezdeményezést Iványi Dalma tanítványai. Amikor Dombai Réka ziccere célt ért, 51-45-nél már Magyar Bianka időkérése miatt állt a játék.

A győri vezetést Jordin Canada és Beatrice Mompremier erősítette meg, így 55-45-nél 29-19-et követően ismét elérte a 10 pontot a differencia. Hosszú percekre befagyott az eredményjelző és óriási kérdés volt, hogy melyik gárda tud új lendületet venni. A TFSE közel hatperces kosárcsendjét Theodoreán Alexandra törte meg. Innen viszont ismét a Győr tudta növelni az előnyét. Dombai Réka és Jordin Canada volt eredményes a hajrában, így 64-50-nél már 14 egységgel ment a házigazda. A záró etapnak 64-52-ről vágtak neki a csapatok. Itt Dúl Panka 2+1-es helyzetével még 10 pont alá zárkózott a nagyot küzdő TFSE. Végül 66-57 után egy 8-0-val erősítette tovább fölényét a házigazda, 74-57-nél már 17 pont választotta el a feleket. Ebben a szakaszban a játék minden elemében rivális fölé nőtt a Győr, mely ekkor kiválóan koncentrálva, pontosan játszva érvényesítette fölényét. A hazaiak 19-ből 9-et értékesítettek mezőnyből, míg a TFSE 20-ből 4-et és a lepattanócsatában is nagyobb külünbség mutatkozott a záró szakaszban. A hajrában 20 pont fölé nőtt a differencia és végül 87-64-es győri siker született.