A második félidőben hagyta állva a DVTK a Csatát

DVTK - Ludovika-FCSM Csata 76-62 (15-16, 17-11, 25-18, 19-17)

Tőzsér d., Pozsonyi L., Varga-Záray K. (Zalai Á.)

DVTK: Vorpahl 9/3, Aho 14/9, Hayes 23/9, Kiss 8, Jovanovic 13/3. Csere: Kányási 3, Bacsó, Tóth 4, Vég-Dudás, Bernáth 2.

Ludovika-FCSM Csata: Horváth 19/15, Lelik 10, Angyal 5/3, Gyöngyösi 4, Carey 13/3. Csere: Zele 5/3, Zele 5/3, Strausz.

Fotó: DVTK.hu

A bajnokság 12. fordulójában a DVTK 76-62-re múlta felül a Ludovika-FCSM Csatát.

Tovább bővült a hiányzók listája a Ludovika-FCSM Csatánál. A múlt heti győri mérkőzéshez képest Toman Petra és Balogh Liza sem volt bevethető. A DVTK-nál a szerdai Európa Kupa rájátszás találkozóhoz keretéhez viszonyítva Cheridene Green nem lépett pályára. Angyal Nikolett és Keyona Hayes kosárváltása vezette fel az összecsapást. Az első negyedben egyik fél sem tudott nagyobb előnyt kialakítani. A DVTK-nak 7-6-os Csata vezetés után 11-7-nél és 13-9-nél volt egy kisebb megugrása. Amikor azonban Zele Dorina triplája célt ért, 14-13-nál már a Csata járt előrébb. Lelik Réka büntetői után pedig az első negyed végén is megőrizte minimális előnyét a fővárosi gárda. A 16-15-ről induló második negyedben sem változott a játék képe. Felpörgették támadásaikat a csapatok. Betalált távolról Böröndy Vivien és Keyona Hayes is, majd Horváth Bernadett hármasa után 23-19-re elszakadt a Csata.

A DVTK a második negyed közepén Kiss Angelika és Aho Nina dupláival egyenlített, Milica Jovanovic találata után 25-23-nál pedig a vezetést is átvette. Tursics Krisztián időkérése után a Csata 27-27-nél még utolérte riválisát. Ekkor Völgyi Péter rendelte magához tanítványait. Két és fél perc volt a félidőig és ez idő alatt Keyona Hayes öt pontjával 32-27-es előnyt épített fel a DVTK. A félidőben Keyona Hayes már 16 egségnél tartott. A vendégeknél Horváth Bernadett és Stasha Carey jegyzett 6-6 pontot. A harmadik negyed elején Stasha Carey triplájával szépített a Csata. Erre azonban nyolc hazai pont érkezett válaszul és ezzel 40-32-re ellépett a DVTK. A Csata távoli dobásokkal igyekezett megkapaszkodni. Horváth Bernadett triplája után 40-35-nél ismét látótávolságba értek a vendégek. Erre azonban Aho Nina válaszolt távolról, melyet követően egyre inkább hazai fölény mutatkozott.

Amikor Aho Nina két újabb hárompontosa célt ért, 49-37-nél kialakult az addigi legnagyobb különbség. Ráadásul először nőtt kétszámjegyűre a DVTK előnye. Egy pillanatra sem adta fel a Csata, így 52-39 után a harmadik szakasz hajrájában még 10 egység alá tudta faragni lemaradását. A negyed végén viszont Keyona Hayes triplájával 57-45-re módosította az állást a házigazda. A végső döntést a negyedik etap első percei hozták el. A DVTK egy 13-4-es futást mutatott be, amivel 70-49-nél 20 pont fölé növelte előnyét. Keyona Hayes mellé Aho Nina és Milica Jovanovic is felzárkózott a pontszerzést tekintve. A második 20 percben 36-ból 18 hazai mezőnykísérlet sikeres lett. Eközben érezhetően fáradtak a kulcsemberek a Csatanál. A különbség 20 egység környékén ingadozott egészen az utolsó két percig. Egy pillanatig nem volt kérdés a hazai siker. 76-52 után viszont a Csata 10-0-val zárta le a meccset, közte Angyal Nikolett és Horváth Bernadett triplájával, illetve Lelik Réka négy pontjával.