:
:
A FIBA az európai klubcsapatok számára kiírt versenysorozatai mellett a 2019-es nõi kosárlabda Európa-bajnokság selejtezõsorozatának csoportbeosztását is elkészíti kedden.
A 2019-es Európa-bajnokság selejtezõjében történõ részvételre 34 csapat jelezte igényét. Ebbõl a két év múlva esedékes kontinenstorna két házigazdája, Szerbia és Lettország alanyi jogon résztvevõ lesz. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy 32 válogatott küzd 14 szabad helyért a selejtezõk során. A válogatottakat nyolc darab négyes csoportba sorsolják.
A FIBA négy darab nyolcas kalapot állított össze. Az elsõ kalapban a közelmúltban véget ért Európa-bajnokság elsõ nyolc helyezettje található. Mivel innen Lettország házigazdaként alanyi jogon résztvevõ, így a nyolcadik csapatnak Oroszországot tették be a nemzetközi szövetség illetékesei. A második kalapban a csehországi kontinenstornán résztvevõ többi gárdát találjuk. Ennek megfelelõen ide nyert besorolást Magyarország is. Bár a végleges versenykiírást még nem tette közzé a FIBA, de a nyolc csoport és a 14 szabad hely józan számítások szerint azt jelenti, hogy a nyolc csoportgyõztes és a hat legjobb csoportmásodik kvalifikálja magát a 2019-es Eb-re.
A selejtezõk lebonyolítása nem változik. 2017-ben november 6. és 16. között, míg 2018-ban február 5. és 15., illetve november 12. és 22. között lesznek a válogatott összetartások és ekkor rendezik a selejtezõmérkõzéseket is.
A kalapok beosztása:
1. kalap: Spanyolország, Franciaország, Belgium, Görögország, Törökország, Olaszország, Szlovákia Oroszország.
2. kalap: Ukrajna, Magyarország, Csehország, Szlovénia, Fehéroroszország, Montenegró, Izrael, Svédország.
3. kalap: Horvátország, Románia, Nagy-Britannia, Lengyelország, Hollandia, Izland, Litvánia, Németország.
4. kalap: Finnország, Bulgária, Bosznia-Hercegovina, Portugália, Észtország, Svájc, Albánia, Macedónia


