A második meccsen megszorongatta Franciaországot az U16-os válogatott

:

:

A jövõ szombaton Udinében kezdõdõ A-divíziós Európa-bajnokságra készülõ magyar U16-os válogatott szombaton ismét összecsapott Székesfehérváron Franciaországgal. Ez a mérkõzés szoros csatát hozott, melyet végül 67-60-ra nyertek a vendégek.

Fotó: Sándor Ádám

A mérkõzés eleje a francia válogatottnak sikerült jobban, 4-4 után az elsõ negyed végére 20-6-ra léptek el. A legnagyobb különbséget a második szakaszban jegyezhettük fel, ekkor 28-9 állt az eredményjelzõn. Ezt követõen azonban válogatottunk megkezdte a felzárkózást és sikerült egészen 34-24-ig felkapaszkodni. A félidõben 38-24-es állást regisztrálhattunk.

A harmadik negyedben is hasonlóan alakult a játék képe. A vendégek 54-36-ra elléptek, de ezt követõen egy 11-0-s futással hatalmas küzdelemben sikerült 54-47-re felzárkózni. A záró szakasz elején is folytatódott jó sorozatunk, 54-52-ig kapaszkodott fel a magyar csapat. Kevesebb, mint 5 perc volt hátra, amikor 56-56-nál egyenlõ volt az állás. Egy triplával válaszolt erre a francia gárda, majd két szerzett labdából 63-58-ra módosították az állást. Innen 63-60-ra felzárkóztunk, a végeredményt azonban négy francia büntetõ alakította ki.

A magyar csapatból Horváth Fruzsina 16, Angyal Barbara 15, Tóth Orsolya 14 pontot szerzett.

Magyarország U16 – Franciaország U16 60-67 (6-20, 18-18, 23-16, 13-13)