Utánpótlás

A második negyed döntött az NKA Pécs és a Csata DSE negyeddöntőjében – a hazaiak is az elődöntőben a junioroknál

NKA Pécs/A - Csata DSE 84-64 (29-18, 28-8, 20-26, 7-12)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság "A" döntő 2024 - negyeddöntő
Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia Fűzy Ákos Centerpálya
Játékvezetők: Gombos Márk Bálint, Magyari Viktor, Koller István (Herczeg Ágoston)

NKA Pécs/A: Josepovits 14, Hőgye 14/3, Rátkai 18/3, Szakolczi 10, Gréts 9/9. Csere: Bojtár 7/3, Kecsmárik 4, Puskás, Piukovits, Csirke 2, Bercsi 2, Jónás 4.

Csata DSE: Németh 9, Halmy 3, Zakor 8, Albert-Tóth 4, Arnóczki 11/6. Csere: Végh, Pócs, Vörös 15/9, Bernei 2, Biczó 12/6.

Fotó: Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs – Németh József

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság 2024-es “A” döntőjének harmadik negyeddöntőjében az NKA Pécs 84-64-re legyőzte a Csata DSE-t.

Villámrajtot vettek a mérkőzés elején a pécsiek, 11-1-re elléptek három perc alatt. Tursics Krisztián 15-4-nél kért időt és a Csata döntően kadett játékosokra építő csapata rendezte is a sorait. Egészen 16-10-re szépítettek. A folytatásban ismét megugrott 12-13 ponttal a Pécs. 10 perc után 29-18-ra mentek a hazaiak. Rátkai Eszter egymaga 12 pontot szerzett az első negyedben. A második szakaszban nyílt ki az olló a csapatok között. Egészen pontosan hat percig nem talált be a Csata és a pécsiek ezt kihasználva 19-0-s futással 47-18-ra léptek el. Nem sokat kellett várni és a különbség a 30 pontot is átlépte. A játék minden elemében riválisa fölé kerekedett az NKA.

Végül 28-8-ra nyerte a Pécs a második szakaszt, amivel a félidőben már 57-26-ra ment. Hazai oldalon Rátkai Eszter mellé Hőgye Petra és Josepovits Kinga zárkózott fel pontszerzésben. A Csata legeredményesebbje a 7 pontos Biczó Panna volt. A harmadik negyedben a játék képét tekintve jóval kiegyenlítettebb mederben haladt a találkozó. Állandósult a 30 pont környéki differencia a felek között. A Csata 67-32 után kezdett nagy hajrába. A következő perceket 20-10-re hozták és így 77-52-re szépítettek a játékrész végére. A záró szakaszban már nem lehetett kérdés a győztes kiléte. A pécsiek magabiztosan tartották előnyüket, de a Csata is becsülettel küzdött és 79-60-nál 20 pont alá faragta a hátrányát. A vége 84-64-es hazai siker lett.

A pécsieknél Rátkai Eszter 18, Hőgye Petra és Josepovits Kinga 14-14 pontnál járt. A Csata legeredményesebbje a 15 pontos Vörös Adrienn volt. A csapatok a folytatásban a DVTK Akadémia/A – Vasas Akadémia/A párharcból kapnak ellenfelet.