A második negyed közepétől végig vezetve nyert a Szekszárd

Atomerőmű KSC Szekszárd - Vasas Akadémia 85-69 (19-25, 26-8, 26-22, 14-14)

Farkas G., Fodor A., Horváth Cs. (Balogh L.)

Atomerőmű KSC Szekszárd : Studer 6/6, Mányoky 5/3, Friskovec 14/12, Goree 14, Milic 13. Csere: Vorpahl 5, Gereben 10/3, Bálint 7/3, Krnjic 11, Pop, Holcz.

Vasas Akadémia: Papp 11/3, Pusztai 10, Salamo 4, Tóth 8, Madár E. 6. Csere: Bach 19/9, Smailbegovic 8/6, Dúl, Siklós, Madár 3/3.

Fotó: Jantner Zsolt / Atomerőmű KSC Szekszárd

A bajnokság 2. fordulójában az Atomerőmű KSC Szekszárd 85-69-re legyőzte a Vasas Akadémiát.

Hazai részről Cyesha Goree hat pontja vezette fel az összecsapást. Erre Pusztai Petra sikeres büntetőkkel, Papp Dia pedig triplával válaszolt. Az első szakasz közepén 8-7-es szekszárdi vezetés után a Vasas került lépéselőnybe. Amikor Bach Boglárka triplája célt ért, már 18-12-re mentek Milos Pavlovic tanítványai. Az ekkor megszerzett előnyt a játékrész végéig őrizte a Vasas. A negyed végén is betalált távolról Bach, amivel 25-18-ra alakította az eredményt. A második etapot Nadija Smailbegovic triplája indította, így 28-19-nél 9 egységgel járt előrébb a fővárosi gárda. Sara Krnjic és Gereben Lívia találataival kezdte meg a felzárkózást a KSC, majd Zala Friskovec triplája 28-27-re hozta fel a hazaiakat.

A Vasas kosárcsendjét Pusztai Petra törte meg, de a második szakasz feléhez közelítve 31-30-nál átvette a vezetést Zseljko Djokics együttese. Azóta már tudjuk, hogy ez volt a mérkőzés fordulópontja. Innentől kezdve ugyanis végig a hazaiak jártak előrébb. Öt és fél perc leforgása alatt 16-2-es futást mutatott be a Szekszárd. 43-30 után Smailbegovic hármasával szépített a Vasas, de a félidőt az ekkor már 9. pontját szerző Nikolina Milic találata zárta. 20 perc után 45-33-ra ment a Szekszárd. Milic mellett Goree és Friskovec 8-8 pontnál tartott. A Vasasnál Smailbegovic neve mellett szerepelt ugyanennyi szerzett pont. A harmadik szakasz Madár Kata hárompontosával és Tóth Orsolya duplájával indult, így 45-38-ra visszakapaszkodott a Vasas. A harmadik negyed első hazai találatait Gereben Lívia és Bálint Réka triplái jelentették, amivel 51-38-nál visszaállt a kétszámjegyű differencia a felek között.

A Szekszárd 53-42 után egy 7-0-s futással erősítette meg a fölényét. A harmadik szakasz felénél 60-42-nél jegyezhettük fel az addigi legnagyobb különbséget. Rendkívül látványos játékrészt láthattunk, mely során összesen nyolc sikeres távoli dobást jegyezhettünk fel. Ebből hat a Szekszárdé volt. Az utolsót éppen a negyed végén Mányoky Réka értékesítette, amivel 71-55-re mentek a hazaiak. A záró szakasz elején Nikolina Milic duplájával ismét 18 ponttal járt előrébb a KSC. A Vasas jól tartotta magát az egész este során. A fővárosi együttes még innen is visszajött 73-61-re, majd 75-65-nél 10 pontra csökkentette a hátrányát. Ezen lélektani határ alá azonban nem tudtak jönni a vendégek. Goree és Gereben visszaállította a 14 pontos különbséget. Az utolsó öt percben érdemben nem változott a mérkőzés képe. A 85-69-es végeredményt Leslie Vorphal két büntetője alakította ki.