A második negyedben szakította le a Győr a Vasast

UNI Győr MÉLY-ÚT - Vasas Akadémia 75-54 (24-15, 24-7, 12-17, 15-15)

Pozsonyi L., Makrai M., Kapusi G. (Herczeg Ágoston)

UNI-Győr - MÉLY-ÚT: McDonald 2, Weninger 5/3, Oroszova 19/3, Török 14/6, Dombai 14/6. Csere: Varga 2, Rozmán, Ruff-Nagy 11/9, Baffy, Milkovics, Markovic 8.

Vasas Akadémia: Bach 10/6, Budácsik, Papp 14/6, Tóth 16/3, Madár E. 2. Csere: Smailbegovic 5, Dúl, Pusztai, Szerencsés, Salamon 4, Madár K. 3/3.

Fotó: Krizsán Csaba

A negyedik forduló záró mérkőzésén az UNI-Győr – MÉLY-ÚT 75-54-re múlta felül a Vasas Akadémiát.

Dombai Réka két triplája és Sabina Oroszova találta vezette fel a találkozót győri részről. A Vasas első találatát Bach Boglárka szerezte, így két perc után 8-2 állt az eredményjelzőn. A negyed feléhez érkezve felzárkózott a Vasas. Tóth Orsolya tripláját követően 8-7-re módosult az állás. Távolról azonban a hazaiak voltak pontosabbak, az első szakaszban összesen négy triplát értékesített a Győr. Amikor Weninger Virág és Török Ági hármasa is célt ért, 16-10-re újra elszakadtak. Nem sokkal később 20-10-nél már kétszámjegyű differenciát jegyezhettünk fel. A folytatásban 20-15-nél megfelezte a hátrányát a Vasas, de a játékrész utolsó percében Dombai Réka ziccerével és szemfüles labdaszerzésével 24-15-re elszakadt a Győr. A hazaiak az első negyedben a 13 mezőnykísérletükből 9-et értékesítettek. Így folytatódott a második negyed is, ahol rögtön az első támadásból Nevena Markovic 10 pont fölé növelte a győri előnyt. A Vasas tartását dicséri, hogy Papp Dia vezetésével 28-20-ra felzárkózott ezt követően.

A döntő futást a második negyed közepén vitte be a Győr. Sabina Oroszova, Török Ági és Nevena Markovic találataival 35-20-ra lépett el a házigazda. Milos Pavlovic időt kért, de a folytatásban is lendületben maradtak a győriek. Amikor Török Ági triplája célt ért, már 42-22 szerepelt az eredményjelzőn. A félidő hajrájában pedig Ruff-Nagy Dóra két hármassal erősítette meg csapata fölényét. A nagyszünetben 48-22-re mentek Iványi Dalma tanítványai. A győriek a második negyedben is négyszer voltak eredményesek távolról. A mezőnyből összesen 30-ból 18 kísérletük célt ért 20 perc alatt. A Vasasnál a 7 pontos Papp Dia bizonyult a legeredményesebbnek. A harmadik negyedet Bach Boglárka triplája vezette fel, melyre tíz győri pont érkezett válaszul. Ennek megfelelően 58-27-nél kialakult a mérkőzés legnagyobb különbsége.

A lényeges kérdéseket az első 25 percben eldöntötték a győriek, de a Vasas egy pillanatra nem adta fel. Tóth Orsolya találata egy 12-0-s sorozatot vezetett fel. 58-34-nél már Iványi Dalma időkérése miatt állt a játék. Amikor Bach Boglárka második hármasa célt ért, egészen 58-39-re felzárkózott a fővárosi gárda. A negyed végén Nevena Markovic törte meg a hazai kosárcsendet. A csapatok 60-39-ről futottak neki az utolsó 10 percnek. A harmadik szakaszt 17-12-re megnyerte a Vasas és a záró etap is hasonlóan kiegyenlített játék mellett zajlott. Ruff-Nagy Dóra és Varga Zsófia révén másfél perc alatt 64-39-re alakította az eredményt a Győr. Innen viszont – Milos Pavlovic gyors időkérése után – 66-46-ra újra visszazárkózott 20 pontra a Vasas. Nagyjából ezen különbség mellett állt be a végjáték. A 75-54-es végeredményt Weninger Virág büntetői és Tóth Orsolya duplája alakította ki.