A második negyedtől kezdve végig vezettek a szerbek

:

:

A 2021-es Európa-bajnokság selejtezőjének E-csoportjában Szerbia 82-71-re verte Litvániát, amivel megszerezte harmadik sikerét és karnyújtásnyira került a kvalifikációtól.

A szerbek már a mérkőzés elején 11-4-re elléptek. Innen azonban az első negyed végére 14-14-nél még egyenlítettek a litvánok. Az egész találkozó menetét meghatározó futást a második etap hozta el. Marina Maljkovic tanítványai 20-18 után 15-0-s futással 35-18-ra léptek el. Aleksandra Crvendakic remekelt, aki a félidőig 15 pontot ért el.

A nagyszünetig a litvánok faragtak a hátrányukon, így a hosszabb pihenőre 39-27-ről vonultak a felek. Ez a felzárkózás azonban nem folytatódott a harmadik negyedben. Ismét a szerbek nagyobb fölénye rajzolódott ki. Az utolsó 10 percnek 66-49-es előnyről vágtak neki. A hajrában még 10 pontra felkapaszkodott a litván gárda, ennél közelebb azonban kerültek.

A 82-71-es siker alkalmával Aleksandra Crvendakic végül 19 ponttal zárt és ezzel a mezőny legeredményesebbje lett. A magyarországi légiósok közül Sara Krnjic közel 26 perc alatt 9 pontot, 4 lepattanót és 3 gólpasszt jegyzett. Jelena Brooks 22 és fél perc alatt 8 ponttal és 2 lepattanóval zárt, míg Maja Skoric 18 perc alatt 6 és 2 lepattanóval vette ki a részét a sikerből.