A Mersin nagy bravúrt ért el a Hatay otthonában, a Fener simán nyert

:

:

Kedden két negyeddöntõ kezdetét vette Törökországban. A Mersin meglepte a Hatay gárdáját, a Fenerbahce kiütötte a Botas-t. Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharcok második meccseit pénteken rendezik.

Fotó: TBF

Fotó: TBF

A Mersin nagy csatában 78-75-ös gyõzelmet aratott a Hatay otthonában. Már az elsõ negyedben 3-5 pontos elõnyt alakított ki a Mersin, 10 perc után pedig 21-18 állt az eredményjelzõn. A második szakaszban a 10 egységet is elérte a differencia a felek között. A 43-36-os félidõt követõen a harmadik etapban a Hatay két egységre felzárkózott, a záró szakaszban pedig utolérte riválisát. Kiélezett végjáték alakult ki, ahol az utolsó percbe 75-75-rõl érkeztek a csapatok. Itt végül egy 2+1-es helyzetet értékesítve szerezte meg a gyõzelmet a Mersin. Krystal Thomas 21 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplát ért, míg Bria Hartley 15 egységig jutott a gyõztes gárdában.

Fotó: TBF

Fotó: TBF

A Fenerbahce a vártnál nagyobb különbséggel 79-45-re kiütötte a Besiktas-t. A két csapat nem volt egy súlycsoportban, 9-9 után már az elsõ negyedben állva hagyta riválisát a Fener. 10 perc játékot követõen 23-11-re vezettek. A második etapban 10 pont környékén állt be a mérkõzés. A félidõben 38-28-as eredményt regisztrálhattunk. A kiütést a harmadik etap hozta el, amikor mindössze 7 pontot szerzett a Besiktas. A Fenerbahce viszont 21 egységig jutott. Az 59-35-rõl induló záró szakaszban még 10 pontot hozzátett az elõnyéhez a házigazda, melynek keretében Anastasiya Verameyenka 15, Kia Vaughn 14 egységig jutott.

A negyeddöntõk közül szerdán kezdõdik a YDÜ – Galatasaray és a Botas – Cukorova párharc.

Hatay – Mersin BB 75-78 (18-21, 18-22, 19-14, 20-21)
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-0 a Mersin javára.

Fenerbahce – Besiktas 79-45 (23-11, 15-17, 21-7, 20-10)