A Napoli nyert Schio-ban, 1-1-re áll az elõdöntõ

:

:

Vasárnap este a Famila Schio és a DIKE Napoli elõdöntõ párharcában a második meccset rendezték. A DIKE Napoli nagy csatában 75-66-os gyõzelmet aratott riválisa otthonában. A párharc következõ két mérkõzésén, melyeket Nápolyban bonyolítanak majd le, hazai pályán kivívhatják a döntõbe jutást.

Pénteken magabiztos gyõzelmet aratott a Famila Schio hazai pályán, így a vasárnapi második meccsen szintén saját közönsége elõtt a 2-0-s elõny megszerzésének reményében lépett pályára. A DIKE Napoli azonban lényegesen jobban tartotta magát. Az elsõ félidõben nagy különbség egyik oldalra sem alakult ki. Az elsõ negyed végén 20-20 állt az eredményjelzõn, a félidõben pedig 36-34-re vezetett a nápolyi együttes.

A harmadik negyed elején 10-4-es sorozattal kezdte növelni elõnyét a DIKE Napoli. A Schio-nak ugyan a folytatásban több felzárkózása is akadt, de 30 perc után így is 60-53-ra mentek a vendégek. A záró szakasz elején dõlt el a gyõztes kiléte, ekkor egy 8-0-s sorozatot mutattak be a dél-olaszok. A Schio számára 68-53 után már nem volt visszaút. A 75-66-os nápolyi siker alkalmával Jackie Gemelos 26 és Jillian Harmon 15 pontját kell kiemelni.

Famila Schio – Dike Napoli 66-75 (20-20, 14-16, 19-24, 13-15)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-1.