A negyedik negyedben biztosította be a sikert Zalaegerszegen a BEAC

ZTE NKK - ELTE-BEAC Újbuda 63-85 (18-21, 16-22, 20-18, 9-24)

Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok
Farkas G., Kovács N., Makrai M. (Várhalmi Zs.)

ZTE NKK: Dzombeta 6, Dömötör 1, Szabó 6, Kulcsár 17/6, Tuchscherer. Csere: Horváth F. 4, Úr 10/6, Horváth F. 6.

ELTE-BEAC Újbuda: Czank 8, Koch 9, Boros J. 18, Laufer 11/3, Mérész 21. Csere: Zsámár, Juhász 14, Dénes 2, Szabó, Orosz.

Az alsóházi rájátszás 5. fordulójában az ELTE-BEAC Újbuda 85-63-as győzelmet aratott a ZTE NKK otthonában.

A BEAC villámrajtot vett, másfél perc után 7-0-s előnybe kerültek Balogh Judit tanítványai. A ZTE első találatát Szabó Petra szerezte és ezzel a hazaiak igyekeztek lendületet venni, megkezdték ledolgozni a hátrányukat. A negyed utolsó három percébe érve 12-10-re felzárkózott a házigazda. A hajrá igencsak pontgazdag játékot hozott. Laufer Gabriella triplájával és Boros Júlia duplájával ismét ellépett hét egységgel a BEAC, de 19-12 után az első negyed végére 21-18-ra visszakapaszkodott a ZTE. A második szakaszt az elsőhöz hasonlóan a BEAC kezdte jobban. Nem telt el másfél perc, amikor 27-18-nál már Ambrus Péter időkérése miatt állt a játék.

A fővárosi gárda ezt követően is kézben tartotta a meccset, a legnagyobb előnyét 33-20-nál regisztrálhattuk. Úr Boglárka triplájával indította a felzárkózását a ZTE. Balogh Judit már 37-29-nél magához rendelte tanítványait. Ekkor még három perc volt a félidőig és a folytatásban öt pontra is felzárkózott a Zalaegerszeg. Végül Czank Tímea és az ekkor már 11. pontját jegyző Mérész Beatrix állították vissza csapatuk nagyobb előnyét. A nagyszünetben 43-34 állt az eredményjelzőn. A harmadik etapot az első kettővel ellentétben a ZTE kezdte jobban, Deanna Tuchscherer és Kulcsár Bianka révén 43-39-re visszajöttek a hazaiak. Ennél közelebb nem kerültek. A vendégek 6-9 egység között állandósították a differenciát.

A BEAC előtt a harmadik negyedben 54-43-nál, majd 61-52-nél is nyílt esély arra, hogy jobban leszakítsa riválisát. Ezzel nem élt, így 61-54-ről futottak neki a záró szakasznak a felek. Másfél percig nem született pont, majd Mérész Beatrix módosította 63-54-re at állást. Erre Kulcsár Bianka válaszolt. Ami a harmadik negyedben nem sikerült, azt végül a záró szakaszban tudta véghez vinni a BEAC. 63-56 után egy 10-2-es futással 73-58-ra léptek el Szabó Dóráék. Az utolsó négy percben már nem volt kérdés a győztes kiléte. A hajrában a 20 egységet is átlépte a differencia. Végül a BEAC 24-9-re nyerte az utolsó 10 percet és ennek köszönhetően 85-63-as győzelmet ünnepelhetett.