A negyedik negyedben darálta be a Csata a Ceglédet

VBW CEKK Cegléd - Ludovika-FCSM Csata 79-88 (22-24, 19-22, 25-17, 13-25)

Praksch P., Goda L., Nyilas I. (Téczely T.)

VBW CEKK Cegléd: Szabó P. 10, Szabó D. 3/3, Baugh 18, Holesinska 25/9, Szirony. Csere: Katona 2, Kobolák 2, Szabó Fa. 14/6, Rakita 3/3, Laufer 2.

Ludovika-FCSM Csata: Horváth 8/3, Lelik 18/6, Gyöngyösi 16/6, Dean 14/6, Hegedűs 12. Csere: Zele 7/3, Angyal, Strausz, Böröndy 13/6.

Fotó: Szilágyi Dénes / Ludovika-FCSM Csata

A bajnokság 20. fordulójában a Ludovika-FCSM Csata 88-79-re múlta felül a VBW CEKK Ceglédet.

Lelik Réka triplájával a Csata szerzett vezetést a mérkőzés legelején, de erre Petra Holesinska 2+1-es megoldása és Szabó Dóra triplája érkezett válaszul. A cseh légiós már a második hármasát szerezte, amikor 9-5-re ment a Cegléd. Kiválóan dobtak távolról a csapatok. Az első negyedben összesen kilenc sikeres hárompontost jegyezhettünk fel. Ebből öt hazai és négy vendég oldalon szerepelt a statisztikán. Ezeknek a tripláknak köszönhetően gyakorlatilag végig váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A Csata 13-11-re fordított, majd innen 14-13-nál megint a CEKK járt előrébb. A negyed végjátékában Zele Droina triplája után 22-16-ra megugrottak Tursics Krisztián tanítványai, de az első szakaszt Rakita Lili sikeres távoli dobása zárta és ezzel 24-22-re feljött a CEKK. A második etapot Japreece Dean triplája vezette fel, ami a mérkőzés 10. sikeres távoli kísérlete volt. Erre még Petra Holesinska válaszolt, de összességében ekkor a Csata fölénye mutatkozott.

Sandro Orlando már 33-26-nál magához rendelte tanítványait egy rövid eligazításra. Nem sokat kellett azonban várni és Lelik Réka négy pontjával 37-26-nál már kétszámjegyű előnnyel rendelkezett a fővárosi együttes. Nagyjából 8-11 pont környékén látszott beállni a differencia. A Cegléd Vicky Baugh és Szabó Fanni révén igyekezett szépíteni, de 46-37-ig érdemben nem került közelebb a Cegléd. A félidő hajrája azonban nagyon jól sikerült a hazaiaknak. Petra Holesinska négy pontja ugyanis 46-41-re felhozta a házigazdát. Holesinska ekkor már 18 pontnál járt. A vendégeknél Japreece Dean és Lelik Réka statisztikai lapján szerepelt 10-10 pont. A harmadik negyed elején Vicky Baugh hozta fel egy pontra a Ceglédet, majd Petra Holesinska büntetőivel 51-50-nél 14-13 után először vezetett a házigazda. A harmadik negyed elején a Csatánál mindössze Horváth Bernadett és Zele Dorina voltak eredményesek. Amikor azonban Szabó Fanni triplája célt ért, 56-52-re elszakadt a Cegléd. Ez egy 19-6-os sorozat volt a hazaiaktól.

A Csata nem engedte magát leszakítani, így Japreece Dean és Hegedűs Janka révén egyenlített. 56-56 után azonban 60-56-ra és és 63-58-ra is elszakadt is a Cegléd. Hullámzó volt a játék, a negyed végjátékában 63-63-nál egyenlített a Csata, majd innen a játékrész végén 66-63-nál ismét a CEKK vezetett. A záró szakasz első két percében mezőnykosarat nem, négy sikeres büntetőt viszont feljegyezhettünk. Mindegyiket a vendégek értékesítették, így 67-66-nál újra előrébb jártak. Végül három percig nem talált be a Cegléd és ez idő alatt Lelik Réka és Böröndy Vivien találataival 71-66-ra ellépett a Csata. Ez egy 13-3-as széria volt. Érezhetően sokat kivett a harmadik etap a Ceglédből. Sandro Orlando ugyan időt kért, de öt perccel a vége előtt Böröndy Vivien triplájával 78-68-nál már 10 ponttal vezetett a Csata. Karnyújtásnyi közelgésbe került a fővárosi együttesnek a siker. Ezt végül Gyöngyösi Janka két triplájával sikerült is megerősíteni. A Ceglédnek az utolsó három percben 84-71 után nem volt visszaút. Végül 88-79-es sikert aratott a Csata.