A negyedik negyedben hagyta állva a Sopron a Csatát

:

:

A Sopron Basket 82-62-re győzte le a Ludovika FCSM Csatát a 2020/2021-es évad nyitó fordulójában. Három negyed után még 56-56 állt az eredményjelzőn, de a Sopron a záró szakaszban 17-0-s futással leszakította riválisát.

Varga Alíz 2+1-es megoldásával és Gabby Williams triplájával 6-0-s előnyre tett szert a Sopron a mérkőzés kezdetén. A folytatásban azonban a Csata ragadta magához az irányítást. Horváth Bernadett és Angyal Barbara nélkül is a hazaiak akarata érvényesült. 10-8-nál vette át a vezetést a fővárosi gárda, 10 perc után pedig 21-12-es előnyben volt.

A második negyedre sem változott a játék képe. A legnagyobb különbséget az első 20 percben Mányoky Réka triplája után 30-18-nál rögzíthettük. Ezt követően Megan Walker és Fegyverneky Zsófia hárompontosaival kezdett felzárkózásba Gáspár Dávid együttese. A soproniak egészen 34-33-ra felkapaszkodtak. Ekkor Tursics Krisztián időt kért, majd a félidőig 13 pontig jutó Lelik Réka találata megtörte a hazai kosárcsendet. A nagyszünetben 41-38-as állást rögzíthettünk.

A statisztika jelentős különbségről nem árulkodott. Mindkét csapatnak 32 mezőnykísérlete volt, a hazaiak 17, a vendégek 14 sikeres mezőnydobást jegyeztek. Lepattanókban, eladott és szerzett labdákban is hasonlóan minimális differencia mutatkozott.

A harmadik negyed elején Fegyverneky Zsófia 5 pontjával 43-41-re fordított a Sopron, de erre Keyona Hayes egy triplával válaszolt és ezzel visszavették a kezdeményezést a hazaiak. Fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Kifejezetten kiélezett mérkőzés kerekedett. A Sopron 48-46-os előnye után 9-2-es futással ismét a Csata ragadta magához az irányítást. Ezt a szériát 55-50-nél Lelik Réka triplája zárta, aki a harmadik negyed végén már 19 pontnál járt. A játékrész hajrájában ledolgozta hátrányát a Sopron, így az utolsó 10 percnek 56-56-ról vágtak neki a felek.

A záró szakaszra éles fordulat állt be a játékban. A Sopron rendezte védekezését és érvényesítette fizikális fölényét. Jelena Brooks és Czukor Dalma triplái vezették fel ezt a szakaszt, majd megvillant kétszer Fegyverneky Zsófia. Alig három perc telt el és 67-56-ra módosult az állás. Végül 17-0-s sorozatot jegyzett a Sopron és ezzel eldöntötte a három a negyeden át teljesen kiegyenlített találkozó sorsát. 73-56 után Keyona Hayes talált be távolról, de ekkor már csak a különbség volt kérdés a felek között. A Sopron Basket végül 82-62-es sikerrel debütált az új évadban

Ludovika-FCSM Csata – Sopron Basket 62-82 (21-12, 20-26, 15-18, 6-26)