A negyedik negyedben hagyta állva riválisát a BEAC, sorozatban második győzelmét szerezte

ELTE-BEAC Újbuda - VBW CEKK Cegléd 80-63 (15-15, 21-19, 20-18, 24-11)

Play-Out, 3. forduló
Budapest, Gabányi László Sportcsarnok
Minár L., Lengyel Á., Dr. Oláh M. (Nagy J.)

ELTE-BEAC Újbuda: Ivanova 8/6, Czank 12/6, Boros J. 17/9, Barnai 4, Juhász 5/3. Csere: Koch 9/6, Boros B. 7/3, Mérész B. 18/6.

VBW CEKK Cegléd: Szabó P. 2, Baugh V. 21, Holesinska 12/6, Szabó F. 6, Rakita. Csere: Szabó D. 2, Katona 12/6, Kobolák 5/3, Szirony 2, Laufer 3.

Fotó: Girgász Péter / ELTE-BEAC Újbuda

A Play-Out 3. fordulójában az ELTE-BEAC Újbuda 80-63-ra legyőzte a VBW CEKK Ceglédet, ezzel megszerezte második sikerét a bajnokság ezen szakaszában.

Boros Julcsi triplája vezette fel a találkozót. Az első két mérkőzését a play-outban megnyerő Cegléd első találtát ezen a délutánon Vicki Baugh szerezte. Pontgazdag játék jellemezte a nyitó szakaszt. A BEAC 8-4-nél és 11-8-nál kisebb lépéselőnybe került, de ezt nem tudta megtartani. Rendre felzárkózott a CEKK, majd 13-11-nél fordított is. Végül 10 perc után igazságos 13-13-as állást rögzíthettünk. A második negyed elején ismét a hazaiak kerültek lépéselőnybe. Nem telt el három perc, amikor 21-15-nél már Sandro Orlando időkérése miatt állt a játék. A BEAC Mérész Beatrix 7 pontjával és Boros Julcsi harcos játékával növelte előnyét. A második szakasz felénél 30-20-nál már 10 pont választotta el a feleket.

A Cegléd mindent megtett, hogy meccsben maradjon. Ezen törekvései sikerrel jártak, két perccel később 30-26-nál már Horváth Bianka kért időt. Ezt követően Petra Holesinska triplája 30-29-re felhozta a ceglédieket. Innentől a félidő hajrájában nem alakult ki nagyobb különbség. Büntetők tették töredezetté a játékot. Végül 20 perc után 36-34-re ment a BEAC. Hazai oldalon a 9 pontos Mérész Beatrix volt a legeredményesebb, míg a ceglédieknél Vicki Baugh járt 12 egységnél. A harmadik negyedben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A játékrész első öt percében két pontnál nagyobb differencia nem mutatkozott. Öt perc telt el ebből a szakaszból, amikor 45-44-nél a BEAC járt előrébb.

A harmadik etap második felében Barnai Judit ziccerével, Mérész Beatrix triplájával és duplájával a BEAC ragadta magához a kezdeményezést. Ez azt jelentette, hogy többször is négypontos (52-48, 54-50, 56-52) vezetésre tett szert a házigazda. Végül az utolsó 10 percnek 56-52-ről vágtak neki a felek. Ezt a szakaszt Katona Szidónia és Boros Julcsi triplái vezették fel. Laufer Gabriella még 59-56-ra felhozta a Ceglédet. Ezt követően azonban Boros Berta és Boros Julcsi hármasa erősítette meg a hazai előnyt. Már a félidőben öt sikeres távoli dobásnál járt a BEAC. Ehhez a második 20 percben pedig nyolcat tettek hozzá a hazaiak. Barnai Judit ziccere után 67-56-nál 11 pontra ugrott a különbség. Innen a Ceglédnek nem visszaút. A negyed feléhez közelítve 69-57-nél időt kért Sandro Orlando, de ezt követően Czank Tímea hármasával 72-57-re elszakadt a BEAC. A hajrához közelítve 72-62-nél rövid időre megtorpantak a csapatok, az utolsó percben azonban ismét tudta növelni előnyét a házigazda.