A negyedik negyedben szakította le a ZTE a PINKK-et

:

:

A ZTE NKK 92-79-re legyőzte a PINKK Pécsi 424 együttesét a hazai élvonal 19. fordulójában.

A találkozóra már megerősített kerettel érkezett a PINKK, melyhez egy szerb iránytó Sanja Mandic csatlakozott a napokban. Az első negyedben 7-7 után 13-7-re ellépett a ZTE, de ennél a hat pontnál jobban a hazaiak az első szakaszban nem tudtak elszakadni. A játékrész végére egyenlítettek a pécsiek: 10 perc után 21-21 állt az eredményjelzőn. A vendégek lendületben maradtak és a második szakasz elején 28-23-as előnyre tettek szert. A mérkőzés továbbra is igen hullámzóan alakult: 36-30-nál már újra a hazaiak jártak előrébb hat egységgel. Ez állandósulni látszott a felek között. A félidőben 44-37-es állást rögzíthettünk.

Fotó: kosarsport.hu

A nagyszünetben zalaegerszegi oldalon Kirby Burkholder 13 pontnál járt, míg Horti Dóra 10 egységnél és 8 lepattanónál. A PINKK-nél Shenita Landry jegyzett 15 pontot. A harmadik etap elején 52-39-nél a 13 egységet is elérte a differencia. A PINKK azonban igyekezett megfogni a meccset és 54-50-re visszajött egy 11-2-es sorozattal. Ezzel teljesen nyílt lett újra a találkozó. A záró szakasznak 62-60-ról vágtak neki a felek. A döntő futást itt tudta bevinni a ZTE: 11-0-val indítottak és ezzel 73-60-ra szakadtak el. A folytatásban a 15 pontot is elérte Horti Dóráék előnye, így a hazai siker ekkor már nem forgott veszélyben.

ZTE NKK – PINKK-Pécsi 424 92-79 (21-21, 23-16, 18-23, 30-19)

ZTE NKK: Kirby Burkholder 23/9, Horti Dóra 18, Nagy Dóra 17,

PINKK-Pécsi 424: Shenita Landry 26. Emma Stach 19/3, Sanja Mandic 10.