A nyolcadik gyõzelmét is megszerezte a Phoenix Mercury

:

:

Vasárnapról hétfõre virradóra két mérkõzést rendeztek a WNBA küzdelmei alkalmával. Rövid összefoglaló.

A Phoenix Mercury megszerezte sorozatban a nyolcadik gyõzelmét. A Las Vegas Aces otthonában 92-80-as sikert ünnepelhettek. Kiválóan kezdtek, az elsõ negyed végére 29-20-ra léptek el Diana Taurasi vezetésével. A második etapban azonban felzárkózott az Aces. Végül a félidõ hajrájában tudott ismét elõnybe kerülni a Mercury. A 46-42-rõl induló harmadik negyedben sokáig 4-6 pont között mozgott a differencia. Végül azonban három triplával zárta a játékrészt a phoenix-i együttes, így már jelentõsnek nevezhetõ 75-59-es elõnnyel gazdálkodhattak az utolsó 10 perc kezdetén. A záró szakaszban 82-76-nál még akadt egy felzárkózása az Aces-nek, de fordítási esélyeik nem voltak. Diana Taurasi 28, Brittney Griner 24 pontot ért el. A másik oldalon a 21 egységig jutó A’ja Wilson lett a legeredményesebb. Yvonne Turner 4 és fél percet töltött a pályán, 1 gólpasszt jegyeztek fel a statisztikai lapjára.

A Los Angeles Sparks 81-72-es sikert aratott a Chicago Sky csarnokában. Úgy indult, hogy szorosabb, élesebb csata lesz. A Sky az elsõ negyed végére 21-14-re lépett el, majd 27-18-ra is vezettek. Az elõnyük azonban a második etap közepére elfogyott. Ekkor már egyértelmûen a Sparks uralta a játékot, akik 39-27-nél 21-0-s sorozatban voltak. A félidõig valamennyire rendezte sorait a chicagói együttes, de így is 39-33-as hátrányból várták a folytatást. A döntést a harmadik negyed hozta el. Ekkor a Sparks 16-2-es sorozatot mutatott be, amivel 55-35-re léptek el. Innen már nem volt kérdés a gyõztes kiléte. Becsülettel ment elõre a Sky, a küzdésre nem lehetett panasz, de csak megfelezni tudták a hátrányukat. Chelsea Gray 21 ponttal lett a legeredményesebb, míg Nneka Ogwumike 20 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplát ért el. A chicagói oldalon Alaina Coates hat percet töltött a pályán, négy büntetõjébõl hármat értékesített ez idõ alatt. Courtney Vandersloot 4 ponttal, 7 gólpasszal, 4 lepattanóval, Allie Quigley pedig 11 ponttal és 3 lepattanóval zárt.

Chicago Sky – Los Angeles Sparks 72-81 (21-14, 12-25, 12-22, 27-20)
Las Vegas Aces – Phoenix Mercury 80-92 (20-29, 22-17, 17-29, 21-17)