A PEAC 10 pontos sikere Cegléden

:

:

A hazai élvonal 19. fordulójának szombati záró mérkőzésén a PEAC-Pécs 76-66-os sikert aratott a VBW CEKK Cegléd otthonában.

A tabella 7. és 8. helyezettjének rangadója kiegyenlített játékkal indult, majd 15-15 után 9-0-s futással a PEAC lépéselőnybe került. A második negyednek 24-17-ről vágtak neki a felek. Gyorsan nőtt a differencia, 32-19-nél a 13 pontot is elérte a vendégek előnye. A Cegléd azonban mindent megtett, hogy szorosabbá tegye a meccset. A görög Katerina Sotiriou egymaga 11 pontot szerzett, közte három triplát, a felzárkózás során. A CEKK végül 15-1-es futás végén 34-33-nál fordított. A félidőig már a hazai oldal dominált, így 43-35-ös előnyt épített fel. Sotiriou 22 pontnál járt 20 perc játékot követően, míg pécsi oldalon Cierra Bravard 8-nál.

A harmadik negyedben 50-43-ig őrizte jelentős előnyét a Cegléd, majd innen 8-0-val 51-50-re fordított a PEAC és minimális vezetését a játékrész végéig megtartotta. Maegan Conwright lépett elő főszereplővé, aki a harmadik 10 perc hajrájában hat pontot is szerzett pécsi részről. A záró szakasznak 54-52-ről vágtak neki a csapatok, melyek 60-59-ig haladtak fej-fej mellett. Innen a PEAC 66-59-re szakadt el. Licskai Zsófia még egy triplával visszahozta a hazai reményeket, de összességében a végjátékot kézben tartották a pécsiek. Amikor az utolsó két percbe érve 72-62-nél elérte a 10 pontot a differencia, gyakorlatilag eldőlt a győztes kiléte.

VBW CEKK Cegléd – PEAC-Pécs 66-76 (17-24, 26-11, 9-19, 14-22)

VBW CEKK Cegléd: Katerina Sotiriou 27/21, Kristina Higgins 12, Ketia Swanier 11.

PEAC-Pécs: Maegan Conwright 19/3, Cierra Bravard 14/6, Taisiia Udodenko 11, Szabó Fanni 11.