A PEAC hatpontos győzelme a BEAC nagy hajrája után

:

:

A bajnokság harmadik fordulójában a PEAC-Pécs 65-59-re legyőzte az ELTE-BEAC Újbudát.

Mindkét csapat sikerélményből érkezett a találkozóra, melyet Ieshia Small és Kiss Virág kosárváltása vezetett fel. Az első percekben nem alakult ki nagy különbség – 6-5-re még a BEAC vezetett – majd innen 13-2-es sorozattal került lépéselőnybe a PEAC. 10 perc után 18-14 állt az eredményjelzőn. A második szakasz is hasonló forgatókönyv szerint zajlott. A PEAC 21-18 után ezúttal 10-2-es szériát mutatott be, amivel 31-20-nál először nőtt a lélektani 10 pont fölé a különbség. A félidőig ez állandósult a csapatok között.

A PEAC-nál a 9 pontos Szücs Réka, a BEAC-nál a 7 egységnél járó Czank Tímea volt a legeredményesebb a nagyszünetban. A hazaiak a lepattanókban (20-14) és a gólpasszokban (7-2) is jobban álltak. Az eladott labdák (9-8) miatt viszont egyik szakvezető sem lehetett elégedett.

A harmadik negyed első felét pontszegényebb játék jellemezte, majd 36-28 után a PEAC egy 9-0-es sorozatot mutatott be. Ennek végén 45-28-nál az eddigi legnagyobb differenciát jegyezhettük fel. A záró szakasznak 50-36-ról futottak neki a csapatok. A PEAC sokáig 13-16 pont között menedzselte előnyét. A BEAC azonban nem adta fel és 63-47 után nagy hajrába kezdett. Három és fél perccel a vége előtt 63-52-nél időt kértek a pécsiek, de a fővárosi együttes lendületben maradt. Egy 12-0-s rohammal 63-59-nél már látótávolságba került a BEAC. Ekkor még 20 másodperc volt hátra és a hazaiak végül nem engedték ki a sikert a kezükből. Wentzel Nóra két büntetője alakította ki a végeredményt.

PEAC-Pécs – ELTE-BEAC Újbuda 65-59 (18-14, 16-11, 16-11, 15-23)

Legjobb dobók

PEAC-Pécs: Tijana Andusic 12, Paula Strautmane 11, Szücs Réka 9/6, Wentzel Nóra 9.

ELTE-BEAC Újbuda: Latinka Dusanic 12/3, Czank Tímea 10/3, Mérész Beatrix 10/3, Szabó Dóra 8/6.