A PEAC is alulmaradt a Cadi La Seu otthonában

:

:

Második magyar riválisát is legyőzte a Cadi La Seu az Európa Kupában. Ezúttal a PEAC-Pécs gárdáját 89-57-re múlta felül a katalán gárda.

Cierra Bravard duplájával még a pécsiek szereztek vezetést az első perc végén. A folytatásban azonban 11-2-re fordítottak a hazaiak és innentől végig vezettek. A 22-16-ról induló második negyed elején 10 pontra nőtt a Cadi La Seu előnye és a félidőig ezt menedzselték a hazaiak. A nagyszünetben 46-35 állt az eredményjelzőn.

A harmadik szakasz közepén kezdte tovább növelni a különbséget a Cadi La Seu. Végül 63-42-nél lépte át a 20 egységet a differencia. Az utolsó 10 percnek 65-46-ról futottak neki a felek. Mindkét szakmai stáb úgy alakította a rotációt, hogy a kevesebb lehetőséget kapó játékosok is bizonyíthattak. Ekkor már egyértelműen megmutatkozott a Cadi La Seu fölénye. Végül 24-11-re nyerték az utolsó etapot és ezzel alakult ki a végeredményben megjelenő nagy különbség.

Cadi La Seu – PEAC-Pécs 89-57 (22-16, 24-19, 19-11, 24-11)

Cadi La Seu: Yurena Diaz 15/6, Tinara Moore 14, Irati Etxarri 12

PEAC-Pécs: Cierra Bravard 20/3, Taisiia Udodenko 9/3, Szabó Fanni 8/6, Hegedűs Janka 8