A PEAC lett az alapszakasz harmadikja

:

:

Vasárnap este lezárult a Magyar bajnokság 2012/2013-as kiírásának alapszakasza. A Gyõr-Sopron rangadóról már nagy terjedelemben beszámoltunk, most nézzük a többi mérkõzést.

A játéknapon a PEAC és a Work Force DKSK-Miskolc csatája bírt a legnagyobb téttel, itt a gyõztes az alapszakasz harmadik helyét szerezte meg. Végül a pécsiek 87-70-es sikert ünnepelhettek. A mérkõzés egyik nagy kérdésére már a feldobás elõtt megkaptuk a választ. Nagy-Bujdosó Nóra civilben ült a kispadon, tehát nem sikerült rendezni az átigazolásával kapcsolatos kérdéseket.

A DKSK kezdett jobban, az elsõ negyedben 10-10 után egy 8-0-s futással 18-10-re léptek el. Zeljko Djokic idõt is kért, de a csapata mindössze 22-16-ra tudott felzárkózni a játékrész végére. A második etapban Bukovszki hármasa és Skoric könnyû ziccere után 11 pontra nõtt a DKSK elõnye. A miskolciak nagy sorozata nem tartott sokáig. Miskolci védekezésbeli hibák és pontatlan megoldások után 10-0-s futást csinált a PEAC és Fûrész Dia triplájával 27-26-ra zárkóztak fel.

Nem sokat kellett várni és 3 perccel a nagyszünet elõtt a PEAC Dusanic ziccere után 34-33-nál átvette a vezetést. A félidõ hajrájában Fûrész és Dusanic tripláival tovább növelte elõnyét a PEAC. A pécsieknél Fûrész Dia 15 pontot szerzett az elsõ 20 percben. A 47-39-rõl induló harmadik negyed elején zárkózott a DKSK. Peresztegi Nagy Ákos csapata 53-47-nél járt legközelebb a riválisához, de ezt követõen ismét rákapcsolt a PEAC. A pécsiek 18 pontot szereztek a harmadik szakasz utolsó 5 percében és ezzel minden eldõlt.

A negyedik negyed 71-58-as állásról kezdõdött. A PEAC két gyors találattal 75-58-ra lépett el. A folytatásban a DKSK elõtt több lehetõség is adódott, hogy közelebb kerüljön, de döntõ pillanatokban mindig hibáztak. Zeljko Djokic együttese magabiztosan õrizte meg az elõnyét és 87-70-es sikerével az alapszakasz harmadik helyén zárt. A PEAC most kapta a legnagyobb szurkolást és a szépen gyarapodó tábor hosszú perceken át ünnepelte a harmadik helyet. Szólt a lelátóról a „Szia Nóri!” rigmus, mellyel a PEAC hívei Nagy-Bujdosó Nórát köszöntötték.

A többi pályán érvényesült a papírforma. Az alapszakasz ötödik helyét a PINKK szerezte meg. Roberto Hernandez együttese 72-53-ra verte a Vasast. A PINKK egy félidõ alatt eldöntötte a mérkõzés sorsát, de a harmadik negyedet 12-9-re meg tudta nyerni a Vasas. A PINKK legeredményesebbjei a 11-11 pontos Iványi, Brumermane és Kováts voltak. A ZTE lett az alapszakasz hatodikja. Gáll Tamás alakulata a BSE 83-62 arányú legyõzésével zárta a játéknapot. Míg az alapszakasz hetedik helyét a Szekszárd csípte meg. A tolnaiak vasárnap a Ceglédet 91-86-ra gyõzték le hosszabbítás után.

HAT-AGRO UNI Gyõr – UNIQA Euroleasing Sopron 62-76 (20-19, 11-17, 17-24, 14-16)
ZTE NKK – BSE-FCSM 83-62 (14-19, 15-9, 26-16, 28-18)
PINKK Pécsi 424 – MKB Euroleasing Vasas 722-53 (26-16, 21-13, 9-12, 16-12)
Ceglédi EKK – KSC Szekszárd 86-91 (27-18, 13-21, 17-18, 21-21, 8-13)
PEAC-Pécs – Work Force DKSK 87-70 (16-22, 31-17, 24-19, 16-12)