A PEAC magabiztos győzelme a pécsi rangadón

PEAC-Pécs - PINKK Pécsi 424 82-69 (19-16, 17-15, 23-22, 23-16)

Lauber Dezső Városi Sportcsarnok

PEAC-Pécs: Kiss 25, Szűcs 2, Marshall 19/6, Csényi 8, Wentzel 13/3. Csere: Laczkó, Selcova, Brajkovic 2, Dudásová 13/6.

PINKK Pécsi 424: Mujovic 18, Jáhni 4, Révész 6, Engelman 5/3, Kovács 2. Csere: Horváth 4, Vincze, Tenyér 12/3, Zsilinszki 4, Borbás 3/3.

Fotó: peacpecs.hu

Jó védőjátékkal, magabiztosan, 13 pontos győzelmet aratott a PEAC-Pécs együttese a PINKK Pécsi 424 elleni felkészülési mérkőzésen, 82-69 arányban.

Szerdán este hazai pályán fogadta a PEAC csapata az úgyszintén pécsi PINKK Pécsi 424-et, egy újabb felkészülési mérkőzés keretein belül. A hazaiak szerezték a találkozó első pontjait, és már az első negyed közepén kialakult egy viszonylag nagyobb mértékű előny (13-8). A folytatásban bár összeszedettebbé vált a vendégek játéka, védekezésben, illetve labdaszerzésben is fokozatosan tudták csökkenteni hátrányukat, a három pontos különbség az első játékrész végére így is megmaradt (19-16). A PEAC legnagyobb problémáját talán az jelentette, hogy se Chelsea Nelson- betegsége miatt- se pedig a csapatkapitány, Sarok Nikolett- sérülése végett- nem tudott a mai napon pályára lépni. Magasember hiányában a második negyed elején 2 pontra sikerült felzárkóznia a PINKK együttesének (23-21). Több hiba is becsúszott a hazai csapatnál, így a vendégek közel tudtak maradni, a második periódus végén 36-31 állt az eredményjelzőn.

A nagyszünet utáni etapot újabb PEAC-os találatok indították, kissé megnövelve ezzel előnyüket. A harmadik felvonás során 10 pontos fore-t is sikerült kialakítaniuk (51-41), ez viszont a záró szakasz kezdete előtt kissé lecsökkent, 59-53 állt a kijelzőn. A negyedik negyedet Csirke Ferenc együttese ott folytatta, ahol abbahagyta, nagyon élt a palánk alatt, a PINKK játéka viszont akadozott. Bár nem volt teljesen hibátlan a játékuk, mégis egy 14 pontos hajrát sikerült produkálniuk, amivel kialakult a mérkőzés legnagyobb különbsége, 17 pont. Ezt követően a vendégek játéka is feléledt valamelyest, sikerült közelebb férkőzniük ellenfelükhöz. A mérkőzés így is 13 pontos különbséggel zárult a felek között, a PEAC együttese 82-69-re verte a PINKK Pécsi 424 csapatát.

A találkozó legeredményesebb játékosának ez alkalommal is Kiss Virág bizonyult, aki 25 pontja mellé 7 lepattanót is leszedett.