A PEAC-Pécs szerezte meg a 7. helyet

:

:

Lezárult a 7. helyért kiírt rájátszás párharc. A PEAC-Pécs 69-67-es gyõzelmet aratott a PINKK Pécsi 424 otthonában a második felvonás alkalmával és 2-0-ra nyerte a párharcot.

A magabiztos gyõzelmet hozó elsõ meccs után a második találkozót is a PEAC kezdte jobban. Az elsõ negyedben 7 pontos elõnnyel gazdálkodhatott, 10 perc után pedig 21-17-re vezetett. A második negyedben fordult a játék képe, a PINKK került lépéselõnybe. 26-25 után egy 11-4-es sorozattal 8 pontos különbséget alakítottak ki a hazaiak.

A 39-31-es félidõ után a harmadik negyedben jellemzõen 6-10 pont között mozgott a PINKK elõnye. 30 perc után 60-50-es eredményt regisztrálhattunk. A negyedik negyed újabb fordulatot hozott, az utolsó 5 percbe még a PINKK 67-59-es elõnyérõl fordultak a felek. Innen azonban a hazaiak már nem találtak be. A PEAC 10-0-val zárta a meccset és megszerezte a második gyõzelmét a párharcban, ami egyben a 7. helyet is jelenti.

A gyõztes gárdában a PEAC-nál a 25 pontos Sanja Mandic lett a legeredményesebb, míg a PINKK-nél a 17 pontos Ruják Nóra emelkedett ki.

PINKK Pécsi 424 – PEAC-Pécs 67-69 (17-21, 22-10, 21-19, 7-19)

Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 a PEAC-Pécs javára.