A PEAC-Pécs végig vezetve nyert Kozármislenyben

PINKK-Pécsi 424 - PEAC-Pécs 48-60 (12-19, 12-16, 15-16, 9-9)

Kozármisleny, Városi Sportcsarnok
Farkas G., Pozsonyi L., Sörlei A. (Fekete L.)

PINKK Pécsi 424: Vorpahl 15, Szücs 2, Vári 5/3, Demeter 9/3, Sarauskaite 8. Csere: Tenyér, Zsilinszky, Zubac, Jáhni, Kovács.

PEAC-Pécs: Szöcs R. 4, Wentzel 12/6, Strautmane 5/3, Kiss 20, Andusic 4. Csere: Sarok 9/6, Sánta, Popovic 6.

A bajnokság 13. fordulójának záró mérkőzésén a PEAC-Pécs 60-48-as győzelmet aratott a PINKK-Pécsi 424 otthonában.

Paula Strautmane triplája vezette fel a baranyai rangadót. Az első percek szoros küzdelmet hoztak, de pár ponttal végig a PEAC járt előrébb. A legnagyobb differenciát éppen az első negyed végén regisztrálhattuk, amikor 16-12 után Milica Popovic triplájával 19-12-re ellépett Csirke Ferenc együttese. A fiatal szerb játékos elkapta a fonalat, miután a második etap elején is értékesített egy triplát és ezzel 10 pontra nőtt a differencia. A hazaiak időt kértek, de Kiss Virág találata után 24-12-nél már kétszer annyi pontja volt a PEAC-nak, mint a riválisának. A negyed közepéhez érkezve rendezte a sorait a PINKK és 24-18-ra visszakapaszkodott, így ekkor már Csirke Ferencnek kellett időt kérnie.

A félidő hajrája fordulatosan alakult. Előbb a PINKK 28-24-re felzárkózott, majd innen 6-0-val ellépett a PEAC. Ráadásul egy hazai technikai hiba után még büntetőt is értékesített Sarok Nikolett, amivel 35-24-re módosult az állás. Összességében tehát magabiztos vezetésről fordulhattak a szünetre a vendégek. A PEAC-nál Kiss Virág 12 pontnál és 9 lepattanónál tartott, míg a PINKK-nél Leslie Vorpahl járt 9 egységnél. A harmadik negyed elején Szücs Lilla és Leslie Vorpahl 35-29-re visszahozta a PINKK-et. Erre azonban Wentzel Nóra válaszolt egy hárompontossal. A különbség jellemzően 6-9 pont között mozgott.

Demeter Nóra sikeres távoli dobása után 42-37-nél adódott a PINKK előtt lehetőség, hogy szorosabbá tegye a meccset. Ezzel nem élt, a folytatásban Sarok Nikolett és Kiss Virág visszaállította a 10 pontos különbséget. A záró szakasznak 51-39-ről futottak neki a csapatok. Egy küzdős, pontszegény negyed kerekedett. A PEAC Kaposi Pálma és Nikola Dudasova hiányában is stabilan őrizte 10-12 egység között az előnyét. A hazaiak 10 pont alá már nem tudtak felzárkózni. Az utolsó három percben Leslie Vorpahl 2+1-es megoldását és Paula Strautmane dupláját jegyezhettük fel. Egy 9-9-es negyed után így alakult ki a 60-48-as végeredmény.

Kép forrása: peacpecs.hu