Hirdetés
Archivum

A pillanat, amikor mindenki leblokkolt



:

:

Hirdetés

Vasárnap rendezték a spanyol-orosz rangadót az U19-es nõi kosárlabda Világbajnokságon. Az összefoglalónkban már hírt adtunk arról, hogy magabiztos 77-58-as orosz siker született. A találkozó ugyanakkor nem emiatt került be a világsajtóba.

A harmadik negyedbõl 3 perc lehetett hátra, amikor egy orosz akciónál egy pontatlan átadás után az egyik orosz játékos kilépett. Jöhettek a spanyolok. A szakmai stábok elkezdtek cserélgetni, a negyed hajrájára visszahozták a kulcsembereket. Vélhetõen ebben az apró szünetben zavarodtak meg a játékvezetõk, akik az oroszoknak adták a labdát. Ilyen hibát láttunk már, de ami ezután jött, azt sokáig fogjuk emlegetni. Az oroszok ezt követõen egy szép támadást vezettek a saját térfelükön, melyet egy pontos „triplával” koronáztak meg.

Az esetet a videófelvételek alapján elõször a spanyol szakmai stáb reagálta le, akik az orosz labdafelhozatal közben már reklamáltak. Ekkor még a játékvezetõk menthették volna a helyzetet egy visszajátszással. Ez azonban nem történt meg. Végül a tripla után állt a játék és hosszas tanácskozás után az a megállapodás született, hogy érvénytelen a pont és folytatódott a mérkõzés, mintha mi sem történt volna. A javított statisztika már elérhetõ a FIBA honlapján. A gyõztes kilétét nem befolyásolta ez a zavar, hiszen az elsõ negyed hajrájától végig vezettek az oroszok és nem volt reális esélyük még a szoros meccsre sem a spanyoloknak.

A jelenet kiemelve videón:

A mérkõzés teljes felvételén 1 óra 18 perctõl érdemes figyelni a történéseket:

Hirdetés