A PINKK 13 pontos hátrányból tette szorossá a végjátékot, de kikapott

:

:

A PINKK 77-71-es vereséget szenvedett a Wallonia Basket otthonában. A pécsiek a negyedik negyed elején már 13 pontos hátrányban voltak, de a végjátékban 2 pontra is felzárkóztak. A hajrából a belgák kerültek ki gyõztesen. Iványi Dalma 23 pontot szerzett. A Rózsahegy a Tarbes vendégeként szenvedett vereséget és ez azt jelenti, hogy a PINKK-hez és a Wallonia Basket-hez hasonlóan 2/3-as mutatóval áll. Ha a PINKK jövõ szerdán gyõztesen hagyja el a pályát a Rózsahegy ellen és a belgák nem nyernek Tarbes-ban, biztosan továbbjut.

A Wallonia Basket otthonában lépett pályára a PINKK. A két csapat egy fordulatos csatát vívott Komlón, ahol sokat hibázva is nyerni tudott a magyar alakulat. A találkozó egy 2+1-es helyzettel indult. Celeste Trahan-t nem sikerült tartani az elsõ percekben, aki csapata elsõ 7 pontját szerezte. A pécsiek Iványi Dalma vezérletével kezdték meg a felzárkózást. A PINKK klasszis irányítója szintén 7 pontot szerzett az elsõ negyedben. A játékrész hajrájában a betegségébõl lábadozó Louella Tomlinson is betalált.

A 23-17-rõl induló második negyedben 27-27-nél egyenlített a PINKK, majd erre egy 9-0-s szériával válaszoltak a hazaiak. 36-27 után a pécsiek rossz szériáját Iványi Dalma törte meg egy triplával, majd egy perccel késõbb büntetõket is dobhatott, amivel 36-33-ra zárkózott fel a PINKK. Úgy nézett ki, hogy sikerül átvészelni ezt a kritikus idõszakot. A félidõ utolsó fél percében azonban két belga triplával 42-33-ra módosult az állás.

A harmadik negyed nem indult jól. Ajdukovic gyorsan beütötte a harmadik és a negyedik hibáját is. Eközben a hazaiak 48-33-ra léptek el. Roberto Hernandez idõt kért és ezt követõen a különbséget 10 pont környékére sikerült lefaragni. A játékrész végén 60-49 állt az eredményjelzõn.

A negyedik negyed egy hazai ziccerrel indult, majd Õri Györgyi vezérletével megkezdte a felzárkózást a PINKK. Õri 7 pontot szerzett 4 perc alatt és a triplája után 64-60-nál újra nyílt volt a csata. A belga idõkérés után Iványi már a 21. pontját jegyezte és ezzel 64-62-re zárkózott fel a PINKK. Adamecz kipontozódását követõen büntetõkkel szakadt meg a rossz hazai széria.

A Wallonia Basket a végjátékra 73-67-re lépett el. A PINKK elõtt azonban egy hazai sportszerûtlen hiba után megnyílt az esély a felzárkózásra. Ekkor Mincikova egy büntetõt értékesített, de több pontot nem sikerült szerezni ebbõl a helyzetbõl. Végül 49 másodperccel a lefújás elõtt Iványi találatával 73-71-re jött fel a PINKK, de fordítási esélyei nem voltak.

Wallonia Basket – PINKK Pécsi 424 77-70 (23-17, 19-16, 18-16, 17-22)