A PINKK alsóházi rangadót nyert Zalaegerszegen

ZTE NKK - PINKK-Pécsi 424 54-72 (13-14, 15-20, 15-18, 11-20)

Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok
Tőzsér D., Dr. Oláh M., Horváth Cs. (Forrai S.)

ZTE NKK: Dzombeta 21/6, Szabó P. 10, Mányoky J. 14/9, Horváth F. 2, Kulcsár 5/3. Csere: Dömötör, Horváth F., Tuchscherer 2. Úr.

PINKK Pécsi 424: Vorpahl 21/6, Szücs L., Vári 7, Demeter 2, Sarauskaite 16. Csere: Tenyér 4, Jáhni 7, Zsilinszky 2, Zubac 17, Kovács K.

A 16. forduló szombati játéknapja egy igazi alsóházi rangadóval zárult, melyen a PINKK Pécsi 424 72-54-es győzelmet aratott a ZTE NKK otthonában.

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, de 1-3 ponttal már jellemzően ekkor is a PINKK járt előrébb. Végül 10 perc után 14-13-ra vezettek a vendégek. A második szakaszból nem telt el másfél perc, amikor Leslie Vorpahl triplája után 20-15-re módosult az állás és a ZTE időt kért. A PINKK azonban továbbra is pontosabbnak bizonyult támadásban, így 28-18-nál elérte a 10 egységet az előnye. Ekkor még négy perc volt a félidőig, Ez idő alatt a ZTE próbálta tartani a lépést. Ez sikerült a hazaiaknak, sőt a hátrányukból is faragtak, miután 32-20 után a szünetig 34-28-ra megközelítették riválisukat.

A harmadik negyedet Mányoky Judit triplája indította, amivel 34-31-re módosult az állás. Ez összességében egy 11-2-es széria volt. A ZTE ennél közelebb azonban nem került, a következő percekben 45-33-ra ismét ellépett a PINKK. A különbség innentől 10-12 pont környékén állandósult a két gárda között. A harmadik etapot Kulcsár Bianka hárompontosa zárta, így 52-43-ról vágtak neki a záró szakasznak a csapatok. A PINKK a végül 16 pont, 15 lepattanós dupla-duplát elérő Daugilė Šarauskaitė és a 21 pontos Leslie Vorpahl vezetésével 58-43-as előnyt épített fel a játékrész első két percében. Innentől nem volt kérdés a győztes kiléte. Mindent megtettek a hazaiak, hogy szorosabbá tegyék a találkozót, de a festékben fölényben játszó PINKK kézben tartotta az irányítást. A ZTE maradt nyeretlen, míg a PINKK közvetlen riválisa ellen ezzel a második sikerét jegyezte idén.

Fotó: Tóth Zsombor / Sopron Basket