A PINKK győzelme a PEAC otthonában

:

:

A PINKK Pécsi 424 85-77-es győzelmet aratott a PEAC-Pécs otthonában a 21. forduló záró mérkőzésén.

Az alapszakaszban már biztosan 7. helyen záró PEAC igencsak hiányos összeállításban fogadta az alsóházi rájátszásra készülő PINKK-et. Az első negyedben a két csapat 10-10-ig fej-fej mellett haladt, majd fokozatosan a PINKK került fölénybe. A vendégek 7 ponttal is elléptek, 10 perc után pedig 19-14-re vezettek. A második negyedben 27-20-ig őrizte előnyét a PINKK. Innen a PEAC 31-31-nél egyenlített, de a félidő hajrájában Vanja Miljkovic együttese újra fölénybe került és 39-34-re elszakadt. A félidei statisztikát figyelve a PEAC-nál Hegedűs Janka tartott 11 pontnál, míg a PINKK-nél Emma Stach jutott 10 egységig.

Fotó: PEAC-Pécs Facebook

A harmadik szakasz elején is lendületben maradt a PINKK, amivel 45-37-es előnyre tett szert. Meszlényi Róbert tanítványai azonban nagyot küzdöttek és játékrész közepén Marossy-Ruják Nóra triplájával 50-49-nél a maguk javára fordították a találkozót. Innentől a játékrész végéig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az utolsó 10 percnek 59-59-ről futottak neki. A döntés végül 62-60 után jött el. A frissebben mozgó PINKK 12-2-es sorozattal 74-62-re lépett el. A PEAC hiányos felállásban sem engedte el a hajrát, de hat egységnél közelebb nem került. A döntő szituációkban kevesebbet hibázó PINKK 85-77-es sikert aratott.

PEAC-Pécs – PINKK-Pécsi 424 77-85 (14-19, 20-20, 25-20, 18-26)