PINKK-Pécsi 424 - TFSE-MTK 76-75 (23-14, 16-27, 21-16, 16-18)

Budapest, MTK Kosárlabda Csarnok
Papp P., Söjtöry T., Kovács N. (dr. Gincsai J.)

PINKK Pécsi 424: Vorpahl 15/6, Vári 16/3, Szücs 7/3, Jáhni 2, Sarauskaite 16. Csere: Tenyér, Kovács K., Zubac 20/3, Zsilinszky, Demeter.

TFSE-MTK: Dúl, Jenkins C. 25/12, Bernáth 22/12, Jenkins A. 14/3, Markovic 10. Csere: Boros B. 2, Katona 2. Kovács V., Herman, Németh.

A bajnokság 14. fordulójában a PINKK Pécsi 424 76-75-re legyőzte a TFSE-MTK csapatát.

A találkozó helyszíne módosult. A PINKK teremproblémák miatt nem tudta megrendezni a mérkőzést, így a két csapat a pályaválasztói jogot felcserélte. Az MTK Kosárlabda Csarnokban azonban már-már hazai lendülettel kezdett a PINKK. Vanja Miljkovic tanítványai 6-6 után Vári Zita triplájával kerültek előnybe. Az első szakasz hajrájában pedig már 10 egységgel jártak előrébb. Az utolsó másodpercekben Alisia Jenkins egy büntetőt értékesített, de meglepetésre 10 perc után így is 23-14 állt az eredményjelzőn. A második etap elején Boros Berta és Bernáth Réka találataival kezdte meg a felzárkózást a TFSE. Két és fél perc alatt Magyar Bianka együttese 23-21-re visszajött. Időt kért a PINKK, de Chanise Jenkins révén nem sokkal később 23-23-nál már egyenlített a TFSE.

A második negyedben sokáig egyértelműen a TFSE akarata érvényesült. Végül öt és fél percet kellett várni a PINKK első pontjaira. Ez idő alatt 30-23-ra lépett el a fővárosi gárda. A 17-0-s futás nem múlt el nyomtalanul, érezhetően visszaesett a TFSE lendülete és ezt a PINKK jó érzékkel használta ki. A félidő utolsó két percébe érkezve 36-35-nél visszavették a vezetést a baranyaiak. A hullámzó találkozón a nagyszünethez érkezve Chanise Jenkins két triplával juttatta újra előnyhöz a TFSE-t. 20 perc után végül 41-39-es állást rögzíthettünk. A harmadik negyedet Bernáth Réka hárompontosa vezette fel, majd Alisia Jenkins is betalált távolról. Lassan, de biztosan elkezdett nyílni az olló a felek között.

A TFSE a második negyedhez hasonlóan a harmadik etapban is 7 ponttal tudott elszakadni. A PINKK azonban mindent megtett, hogy látótávolságban maradjon. Sőt 53-47 után 9-2-vel 56-55-re fordítottak  Vári Zitáék. A megszerzett előnyét a játékrész végéig megőrizte a PINKK. Az utolsó 10 percnek 60-57-ről vágtak neki a csapatok. Dragana Zubac öt egységre növelte a differenciát, de Chanise Jenkins és Bernáth Réka révén 62-62-nél egyenlített a TFSE. Innentől kezdve két pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki az utolsó percig. Ekkor Dragana Zubac duplájával és Leslie Vorpahl büntetőjével 73-70-re módosította az állást a PINKK. Még 22 másodperc volt vissza. A hátralévő időt Chanise Jenkins és Vári Zita büntetői határozták meg. Mivel Vári keze a döntő pillanatokban nem remegett meg, így végül 76-75-re megnyerte a találkozót a PINKK.

Fotó: MTK.hu / Makó Éva