A Piros-csoport bajnokát, a Csata DSE-t köszöntötték

Csata DSE - Atomerőmű KSC Szekszárd II. 75-43 (14-13, 19-11, 21-9, 21-10)

Kruk Melinda, Pécsi Zsolt

Csata DSE: Jánosi 19, Szörényi 5/3, Gyöngyösi 16/6, Strausz 9, Bajzáth. Csere: Gábor 1, Vladár 8, Kastl 6, Arnóczki, Toman P. 4, Toman R. 5/3, Solymosi 2.

Atomerőmű KSC Szekszárd II. : Andi 10/3, Sámóczi 2, Horváth 9, Holcz 9/3, Sinka 10/9. Csere: Csákvári, Baka, Horog, Wolf, Berekali 3/3.

Fotó: Szörényi Laura

Vasárnap hét mérkőzéssel lezárul az ANB Piros csoportjának 2021/2022-es szezonja. A Csata DSE már korábban bebiztosította az aranyérmet. A csapat köszöntésére az utolsó bajnoki mérkőzés, a Szekszárd elleni hazai találkozó végén került sor.

A szezonzárón az Atomerőmű KSC Szekszárdot a Csata DSE 75-43-ra múlta felül. Bódi Ferenc együttese így végül 28 győzelemmel és 2 vereséggel végzett az élen.

Az évad utolsó összecsapásán a második negyedtől végig vezetett a Csata. Az első 10 percben még fej-fej mellett haladtak a csapatok. Akkor 14-13-as előnyben volt a fővárosi gárda, mely végül a második szakaszban 18-18 után hagyta állva riválisát. A félidőben 33-24, a harmadik negyed végén 54-33 állt az eredményjelzőn. A záró 10 percben még 11 pontot hozzátett a különbséghez a házigazda.

A Csata 75-43-as sikere alkalmával Jánosi Virág 19, Gyöngyösi Janka 16 egységig jutott. Szekszárdi oldalon Andi Hanna és Sinka Noémi ért el 10-10 pontot. Az Atomerőmű KSC Szekszárd végül 8 győzelemmel és 22 vereséggel a 12. helyen zárt a Piros-csoportban.

A Csata DSE az idei évadban három bajnoki címet ünnepelhetett, a kadetteknél, a junioroknál és az ANB Piros-csoportban is a legjobbnak bizonyult.