A Reyer Venezia maradt veretlen Olaszországban

:

:

Szombaton este rendezték az olasz csúcsrangadót. Ezen a Reyer Venezia 82-74-re legyőzte a Famila Schio-t és ezzel veretlenül vonul a válogatott szünetre.

Úgy érkezett el a velencei összecsapás, hogy mindkét olasz élcsapat megnyerte az első hat találkozóját. A Reyer Venezia mutatott jobb formát. Már az első negyedben magukhoz ragadták a kezdeményezést. A félidőben 13 egységgel jártak előrébb.

Ennél a 13 pontnál nagyobb különbséget nem tudtak kialakítani és a záró szakaszban 65-65-nél egyenlített a Schio. Erre a felzárkózásra azonban gyorsan válaszoltak a velenceiek és a hajrában végig kézben tartották az irányítást. Yvonne Anderson 23, Gintare Petronyte 18, Debora Carangelo 17 ponttal vezette győzelemre csapatát. A Schio-nál Sandrine Gruda 20 pont, 11 lepattanós dupla-dupláját kell kiemelni.

A csúcsrangadó mellett még két mérkőzést tudtak megrendezni. A Virtus Bologna 83-76-ra verte az Empoli-t, míg a Magnolia Campobasso 65-57 arányban bizonyult jobbnak a Broni gárdájánál.

Virtus Segafredo Bologna – USE Scotti Rosa Empoli 83 – 76
La Molisana Magnolia Campobasso – PF Broni 93 65 – 57
Umana Reyer Venezia – Famila Wuber Schio 82 – 74