A Reyer Venezia nagy csatában õrizte meg a veretlenségét

:

:

A hétvégén a 9. fordulóval folytatódtak az olasz élvonal küzdelmei. A Famila Schio gyõzelmérõl és Allie Quigley klasszis teljesítményérõl már hírt adtunk. Most következzen a teljes összefoglaló.

A veretlenül listavezetõ Reyer Venezia 62-58-ra múlta felül a Fila San Martino di Lupari-t. A forduló rangadóján a Fila San Martino kezdett jobban, a második negyed elején már 9 ponttal jártak elõrébb. A Reyer Venezia 33-24 után azonban felzárkózott 1 pontra. A félidõben 41-37 állt az eredményjelzõn. A harmadik negyedben 44-44-nél egyenlítettek a velenceiek, de a vezetést ekkor még nem tudták átvenni. A záró szakasz elején 50-46-nál újra a Fila San Martino járt elõrébb. A hajrához közeledve végül 54-54 után ragadta magához a kezdeményezést a Reyer és a 20 pontos Anete Steinberga vezetésével 62-68-as gyõzelmet arattak.

A múlt hétvégi elbukott bajnoki rangadót követõen a Schio a héten már az ötödik vereségét szenvedte el az Euroligában. Ezek után fontos volt számukra egy magabiztos siker a sereghajtó Empoli otthonában. Ezt el is érték, miután ponterõs játékkal már a félidõben 50-27-re vezettek. A legnagyobb különbség 47 egység volt a felek között. A 106-62-es gyõzelmük alkalmával végül Allie Quigley lett a legeredményesebb, 20 perc alatt 18 pontot, 4 gólpasszt és 2 lepattanót ért el.

A további eredményeket tekintve a Lucca kisebb meglepetésre 82-73-ra múlta felül a DIKE Napoli-t, mely így az élbolytól egyre jobban leszakad. A Ragusa 77-48-as gyõzelmet aratott Torinóban és ezzel tartja a lépést. A továbbra is extrán menetelõ Broni pedig a Vigarano otthonában jegyzett újabb értékes sikert.

Umana Reyer Venezia – Fila San Martino di Lupari 62-58
Dike Basket Napoli – Gesam Gas&Luce Lucca 73-82
Famila Wuber Schio – Use Scotti Rosa Empoli 106-62
Iren Fixi Torino – Passalacqua Ragusa 48-77
Treofan Givova Battipaglia – Allianz Geas S.S.Giovanni 76-70
Meccanica Nova Vigarano – Elcos Broni 58-75