A Reyer Venezia vezet az olasz döntőben

:

:

Megkezdődött az egyik fél harmadik sikeréig tartó bajnoki döntő párharc Olaszországban. Az első mérkőzésen a Reyer Venezia 69-59-re legyőzte a Famila Schio-t és ezzel 1-0-s előnyre tett szert.

Az első negyedben még a Schio ragadta magához a vezetést és 10 perc után 18-16-os előnyben voltak. A második szakaszban 28-20-ra ellépett Pierre Vincent együttese. Innen azonban 16-4-es futással fordított a Reyer Venezia.

A félidőben 39-34-es velencei előnyt jegyezhettünk fel. A harmadik etap elején is kitartott a hazai lendület, így 44-36-nál már elérte a 9 pontot a differencia. A folytatásban kiegyenlítettebbé vált a játék. Az utolsó 10 percnek 54-49-ről vágtak neki a felek. Itt háromszor is felzárkózott egy pontra a Schio, de 58-57 után egy 8-0-s futással elszakadt a Reyer Venezia és behúzta a sikert.

A győztes gárdában Natasha Howard 16 ponttal és 10 lepattanóval ért el dupla-duplát. A Schio-nál Sandrine Gruda jegyzett 16 pontot. Folytatás szombaton. A házigazda ismét a Reyer Venezia lesz.

Fotó: reyer.it