A Rivas Ecopolis 25 percen át tartotta magát Salamancában

:

:

A Spanyol bajnokság 18. fordulójának csúcsrangadóján a harmadik negyed felénél 42-42 volt az állás, majd a címvédõ Salamanca állva hagyta a Rivas Ecopolis gárdáját. Lucas Mondelo alakulata végül 81-62-es gyõzelmet aratott.

Idén már kétszer verte a Salamanca a Rivas Ecopolist, egyszer a szezon elején a spanyol Szuperkupán, egyszer pedig novemberben a bajnoki alapszakaszban. A két csapat szerda esti rangadója úgy indult, hogy könnyedén meglesz a harmadik siker is. 7 perc után 16-12-re vezetett a Salamanca, majd az elsõ etap végén 22-16 állt az eredményjelzõn.

A madridiak azonban nem adták olcsón a bõrüket és a második negyedben fordítottak. Amaya Valdemoro régi önmagát idézte ezekben a percekben, triplát szerzett, lepattanókért ugrott, gólpasszokat adott és a szünet elõtt 2 perccel már 34-28-as elõnyben volt a Rivas Ecopolis. Végül Bonner mentette meg a Salamancát, így végül 34-33-as állás mellett vonulhattak pihenõre a hölgyek.

A harmadik etap elején gyorsan egyenlített a házigazda, majd 42-42-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ezt követõen azonban a Salamanca megroppantotta riválisát, pillanatok alatt 47-42-es elõnyre tettek szert. Miguel Méndez idõt is kért, de nem sikerült megállítania a hazaiak rohanását. 30 perc után 61-46 állt az eredményjelzõn.

Ilyen elõzmények után a negyedik etap nem sok izgalmat vetített elõre, pillantok alatt 19 pontra hízott a differencia. A Rivas Ecopolis még bevállalt egy 3-2-es zónát, majd Valdemoro villanásai után 67-53-nál 14 pontra feljöttek, de ennél közelebb nem tudtak kerülni a madridiak. A vége 81-62 lett.

A Salamanca legeredményesebbjei a 24 pontos Bonner és a 23 pontos Erika de Souza voltak. Vajda Anna 4 percet töltött a pályán, ez idõ alatt leszedett 1 lepattanót és kiosztott 1 gólpasszt. A Rivas Ecopolisnál Krivacevic Tijana 14 percet kapott és 4 pont, illetve 3 lepattanó került a neve mellé.

Perfumerias Avenida – Rivas Ecopolis 81-62